هنر و تجربه: شانزدهمین شماره ماه‌نامه هنر و تجربه منتشر شد. این ماه‌نامه که در سینماهای گروه هنر و تجربه به صورت رایگان توزیع می‌شود، در ۱۵۴ صفحه منتشر شده است و به نقد فیلم‌های اکران شده در گروه هنر و تجربه، مصاحبه با کارگردان‌های این فیلم‌ها و گزارش‌های مختلفی از جلسات نقد و بررسی، آیین دیدار با عوامل فیلم‌ها و مسائل مربوط به این گروه سینمایی می‌پردازد.

نگاهی آسیب‌شناسانه از مجید برزگر و یادداشتی از فاطمه معتمدآریا آغازگر این شماره از مجله است و در ادامه به روال شماره‌های قبل گزارش‌هایی از جلسات نقد و بررسی فیلم‌ها در تهران و مشهد و اصفهان و همچنین جلسات آیین دیدار با عوامل فیلم ارائه شده است.

«یحیی سکوت نکرد»، «اعترافات ذهن خطرناک من»، «من می‌خوام شاه بشم»، «فردا»، «اشیا از آن‌چه در آینه می‌بینید به شما نزدیک‌ترند»، «۳۱۶» و «گس» فیلم‌هایی هستند که در این ماه‌نامه با نقد و مصاحبه به آن‌ها توجه شده است.

گفتگوی سحرعصرآزاد با کاوه ابراهیم‌پور کارگردان فیلم یحیی سکوت نکرد»، گفتگوی زهرا مشتاق با کارگردانان فیلم «فردا» ایمان افشاریان و مهدی پاکدل، امیرحسین ثنایی با مهدی گنجی سازنده مستند «من می‌خوام شاه بشم» و گفتگوی حمیدرضا کشانی با نرگس آبیار که فیلم اول او به زودی در هنر و تجربه روی پرده می‌رود، چهار گفتگوی بلند این شماره از مجله هستند.

نقدهایی از آنتونیا شرکا بر فیلم «یحیی…»، رامتین شهبازی، علیرضا حسن‌خانی و علیرضا نراقی بر «اعترافات ذهن خطرناک من»، پیروز کلانتری، مهرزاد دانش، همایون امامی و نسیم نجفی بر فیلم مستند «من می‌خوام شاه بشم»، سحر عصرآزاد و یحیی نطنزی بر فیلم « اشیا از آن‌چه در آینه می‌بینید به شما نزدیک‌ترند»، پوریا ذوالفقاری و محمدرضا مقدسیان درباره «۳۱۶»، نزهت بادی بر فیلم «گس» و محسن بیگ‌آقا بر اولین ساخته شهرام مکری «اشکان انگشتر متبرک و چند داستان دیگر» در این شماره از ماه‌نامه به چاپ رسیده‌اند.

مینا اکبری گزارشی از حضورش پشت صحنه فیلم «کپی برابر اصل» در ایتالیا و روند ساخت و بعد نمایش فیلم نوشته است. قسمت‌های کوتاهی نیز از نقدهای منتقدان مطرح خارجی مثل جیمز براردینلی و پیتر برادشاو انتخاب شده است. همچنین گزیده‌هایی از نقدهای خارج و داخلی بر «باشو غریبه کوچک» و «اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر» در صفحات بعدی مجله قرار گرفته‌اند. حدیث جان بزرگی و خسرو دهقان نیز از فیلم‌های کوتاه اکران شده در گروه هنر و تجربه نوشته‌اند.

معرفی جشنواره‌های مستقل جهان، گزارشی از نظرات کارگردانانی که آثارشان در هنر و تجربه اکران شده است، فروش فیلم‌های مستقل و تاریخچه سینمای مستقل آمریکا به قلم حسین عیدی‌زاده از سایر بخش‌های شماره شانزدهم ماه‌نامه هنر و تجربه هستند.

در روزهای آینده برای استفاده علاقمندانی که در شهرستان‌هایی زندگی می‌کنند که هنوز سالنی مختص به گروه هنر و تجربه ندارند یا در خارج از کشور زندگی می‌کنند، نسخه pdf ماه‌نامه هنر و تجربه روی سایت قرار می‌گیرد.