هنر و تجربه: اختتامیه جشنواره فناوری و صنعتی و بازدید حجت‌الله ایوبی رییس سازمان سینمایی از اصفهان خبرهای مهم روز یکشنبه ۱۱ مرداد در مطبوعات سینمایی کشور بودند. ایوبی در این بازدید همراه با تماشاگران بلیت خرید و به تماشای فیلمی از گروه هنر و تجربه نشست.

محمدرضا لطفی در روزنامه شهروند در یادداشتی نظرخواهی سازمان سینمایی درباره گروه سینمایی هنر و تجربه را تحلیل کرده است. لطفی این یادداشت را به این شکل آغاز می‌کند: «سایت رسمی سازمان سینمایی هر از چند گاهی نظرسنجی‌هایی را برگزار می‌کند که طی آن درخصوص اتفاقات مختلف از مخاطبین خود به شکل مستقیم و بی‌واسطه انتظار موضع‌گیری و نظر دارد. در یکی از آخرین نظرسنجی‌های سازمان سینمایی از مخاطبین درخواست شده با توجه به این‌که یک‌سال از آغاز به کار گروه هنر و تجربه گذشته درخصوص عملکرد آن نظر بدهند. مجموع نظرات تا امروز عجیب و قابل تأمل است، ۴۵‌درصد آن را ضعیف دانسته‌اند، ١۶‌درصد متوسط، ٢٧‌درصد خوب و تنها ١٠‌درصد عالی. نتایج این نظرسنجی از این جهت قابل تامل است که رئیس سازمان سینمایی تأسیس گروه «هنر و تجربه» را جزو افتخارات کارنامه دو ساله خود دانسته اما در نظرسنجی رسمی سایت خود تقریبا نیمی از مخاطبین آن را ضعیف دانسته‌اند. به همین بهانه سلسله یادداشت‌هایی از چهره‌های مختلف در این زمینه در چند روز آینده خواهیم داشت.»
در بخش دیگری از این یادداشت، محمدرضا لطفی با تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته که به نسبت قبل موفقیت زیادی داشته‌اند، گفته است که وقت بازنگری رسیده است: « حجت‌الله ایوبی را شاید بتوان تنها مدیر سینمایی در این سال‌ها قلمداد کرد که یکی از دغدغه‌های مهمش راه‌اندازی این گروه بوده. مسأله‌ای که درباره اکران‌های هنر و تجربه وجود دارد این است که در این  ١٢ سال، دو تجربه از راه‌اندازی این گروه‌ها وجود داشت و هر دو تجربه با شکست مواجه شد. اما بعد از آن براساس فکر و طرح و ایده عده‌ای که صلاحیت لازم برای این کار را داشتند دوباره شکل گرفت.حالا نمی‌گویم در شرایط کنونی، اکران هنر و تجربه تبدیل به یک مدینه فاضله صددرصد شده ولی به نسبت دو تجربه قبلی موفق‌تر بوده است. البته مکانیزم این گروه و همین‌طور خوراکی که به مخاطب داده می‌شود نیز به نوعی لازم و ملزوم یکدیگر به شمار می‌روند. با این حال به نظر می‌رسد وقت آن رسیده است که در سیستم گروه هنر و تجربه یک جور بازنگری صورت بگیرد تا اگر احیانا ضعف‌هایی دراین سیستم وجود دارد پوشش داده شود.»

روزنامه قدس با سیامک صفری گفتگو کرده است که این روزها «اعترافات ذهن خطرناک من» را در اکران هنر و تجربه دارد. صفری پس از سال‌ها حضور موفق در صحنه‌های تئاتر و حضور کمرنگ در سینما، برای اولین بار در فیلمی سینمایی فرصت یافته تا اعتباری را که در تئاتر دارد، در سینما هم به نمایش بگذارد. او در پاسخ به این سوال که چرا این‌قدر دیر وارد سینما شده است به قدس چنین می‌گوید: « دیر که نه شاید الان زمان ورودم به سینما بوده است، ولی به هر حال در همه این سا‌ل‌ها بیشتر حوزه فعالیت هنری من در تئاتر متمرکز بوده و تئاتر هم درگیری‌ها و مشکات خاص خودش را دارد و دقیقاً به همین علت هماهنگی این دو شرایط مشکل است؛ شاید یکی از دلایلی که نتوانسته‌ام در این سال‌ها در سینما حضور فعال داشته باشم، همین مورد بوده است. ضمن اینکه آدم‌هایی که در دو دنیای سینما و تئاتر فعالیت می کنند به لحاظ مناسبات کاریشان دو دنیای کاملاً متفاوت دارند.»
صفری همچنین درباره گریمی که در این کار بازی او را تکمیل کرده است می‌گوید: « گریم خیلی مهم است و در این کار گریم نقش بسزایی در معرفی کاراکتر داشت، چون مخاطب در اولین نگاه با تصویر بیرونی پرسوناژ مواجه می شود و گریم در ارایه آن خیلی به من کمک کرد. همانطور که قبلاً هم گفتم این نقش به مرور کامل شد، گریم آن هم به مرور و جلو آینه و با اتودهای زیادی که میرکیانی می زد و پیشنهادهایی که سیدی می داد، شکل گرفت.»

کاوه ابراهیم پور نیز با روزنامه همشهری مصاحبه کرده است. در این مصاحبه او درباره گروه هنر و تجربه گفته است: «به‌نظرم نفس وجود گروه هنر و تجربه یک ضرورت است که می‌بایست زودتر از این‌ها، به آن می‌رسیدیم. امیدوارم مشکلات کوچکی که این گروه دارد حل و تعداد نوبت‌های نمایش و سینماهای گروه هنر و تجربه بیشتر شود. در این میان تبلیغات برای شناساندن این گروه سینمایی و فیلم‌هایی که در آن اکران می‌شود، می‌تواند در کشاندن مخاطب به سینماهای هنر و تجربه تأثیرگذار باشد.»
همچنین این کارگردان فیلم اولی در مورد انتخاب فاطمه معتمدآریا برای نقش اول فیلمش در کنار ماهان نصیری ندا بازیگر خردسال فیلم گفته است: « معتمدآریا بازیگری است که من از کودکی به بازی‌هایشان علاقه‌مند بودم. به‌نظرم، خانم معتمدآریا بازیگری کامل است و وقتی پذیرفت نقش عمه را در فیلم من بازی کند، اصلا باورم نمی‌شد. ماهان نصیری ندا ازجمله بازیگرانی است که تیزرهای تبلیغاتی زیاد بازی کرده است. من برای این نقش از چند بازیگر تست گرفتم که در نهایت به او رسیدم.»