هنر و تجربه: جدیدترین روایت سینمایی از داستان معروف کارآگاه شرلوک هولمز، هم‌چون هفته پیش در صدر جدول فروش هفتگی فیلم‌های مستقل خارجی قرار گرفت.

فیلم «آقای هولمز» به کارگردانی بیل کاندون در هفته‌ای که گذشت در ۹۰۱ سینما، ۲ میلیون و ۴۱۴ هزار دلار فروخت. آقای هولمز در سومین هفته اکرانش به مجموع فروش ۱۰ میلیون و ۳۸۵ هزار دلار رسید و به طور میانگین ۲ هزار و ۶۷۹ دلار در هر سینما فروخت.

در این فیلم که روایت جدید و مدرنی از کارآگاه شرلوک هولمز ارائه می‌کند، ایان مکلن  نقش شرلوک هولمز سالخورده و بازنشسته را بازی می‌کند که زندگی خود را مرور می‌کند و با یک پرونده حل‌نشده درباره یک زن دست و پنجه نرم می‌کند. لورا لینی و هیرویوکی سانادا دیگر بازیگران آقای هولمز هستند.

رتبه دوم جدول فروش در اختیار فیلم  «مرد غیرمنطقی» ساخته وودی آلن است که توانست در هفته سوم فروش خود، ۵۱۰ هزار دلار بفروشد. با این حساب، مجموع فروش این فیلم در سه هفته به یک میلیون و ۱۴۷ هزار دلار رسید. مرد غیرمنطقی در ۱۳۵ سالن به طور متوسط سه هزار و ۷۷۸ دلار در هر سینما فروخته است.

خواکین فینیکس، اما استون، پارکر پوسی، جیمی بلکلی و بن رزنفیلد در این فیلم بازی می‌کنند. مرد غیرمنطقی اولین بار، دو ماه پیش در بخش خارج از مسابقه شصت و هشتمین دوره جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد. فینیکس در فیلم نقش یک استاد فلسفه را بازی می‌کند که برای امتحان اصول اخلاقی نامعمول خود تصمیم می‌گیرد یک قاضی را به قتل برساند. نقشه قتل جان تازه‌ای به این استاد می‌بخشد و باعث می‌شود او طعم تازه‌ای از زندگی را بچشد، اما اتفاقاتی در این بین می‌افتد که یک فاجعه ختم می‌شود.

رتبه سوم جدول مستقل‌ها اما در اختیار  مستند «امی» است. این اثر به کارگردانی آصف کاپادیا، در ۲۴۵ سالن ، ۴۱۴ هزار دلار فروخت و در پنج هفته، به مجموع فروشی شش میلیون و ۴۰۵ هزار دلاری دست پیدا کرد. میانگین فروش این فیلم در هر سالن، هزار و ۶۹۰ دلار بوده است. مستند امی در مورد زندگی و کنسرت‌های موسیقی امی واین هاوس، خواننده معروف انگلیسی است که سال ۲۰۱۱ در سن ۲۸ سالی از دنیا رفت.

رتبه‌های بعدی فروش هفتگی فیلم‌های مستقل به ترتیب در اختیار فیلم‌های «چوبه‌های دار» با ۳۵۰ هزار دلار فروش، «نوارهای واتیکان» با ۳۱۰ هزار دلار، «پایان سفر» با ۱۲۶ هزار دلار، «خرس قطبی» با ۱۱۳ هزار دلار ،«تجربه بودن در زندان استنفورد» با ۱۱۲ هزار دلار، «عشق و بخشش» با ۹۲ هزار دلار و «مواد» با ۷۲ هزار دلار فروش قرار دارند.