هنر و تجربه: فیلم «لولو» (Lolo) ساخته جولی دلپی، بازیگر فرانسوی سه گانه معروف «پیش از ….» با ریچارد لینکلیتر، در بخش روزهای ونیز جشنواره فیلم ونیز به نمایش حضور پیدا می‌کند.

جولی دلپی علاوه بر بازی در این فیلم، نویسندگی و کارگردانی آن را نیز بر عهده دارد و ششمین تجربه کارگردانی خود را با این کمدی رقم زده است.در لولو، دلپی نقش یک زن فرانسوی معتاد به شغلش به نام ویولت را بازی می کند که شیفته یک مهندس کامپیوتر دست و پاچلفتی با بازی ژان رنه می‌شود و در این میان پسر خوانده‌اش تلاش می‌کند مانع ازدواج آن‌ها شود. دلپی به همراه ریچارد لینک‌لتر و اتان هاوک تا کنون دوبار نامزد جایزه اسکار بهترین فیلمنامه برای فیلم های «پیش از غروب» و «پیش از نیمه شب» شده است.

جورجیو گوستی مدیر هنری جشن روزهای ونیز در این باره گفت: «فیلم دلپی حاوی هر سه جنبه مورد نظر ما یعنی توجه به خلاقیت زنان، کار کمدی دقیق و ترکیب نگاه هوشمندانه و سرگرمی با یکدیگر است. فیلمی که شاخصه سینمای فرانسه است، سینمایی که همیشه در روزهای ونیز حضوری پررنگ داشته است.»بخش روزهای ونیز که معادل بخش دو هفته کارگردانان جشنواره کن است و روی فیلم‌های اخیر سینمای جهان تمرکز می‌کند. این بخش امسال میزبان چندین فیلم از کارگردانان زن جهان از جمله آنیس واردا، آلبا رورواچر، سلیا رولسون هال و غیره است. لولو بعد از اکران در ونیز راهی جشنواره فیلم تورنتو می‌شود.

هفتاد و دومین دوره جشنواره فیلم ونیز از ۲ تا ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۵(۱۱ تا ۲۱ شهریور) برگزار می‌شود.