هنر و تجربه:  موسسه مشاور فیلم‌نامه اسکرین کرفت برای تأمین هزینه ساخت فیلم کوتاه تا سقف ۲۰ هزار دلار فراخوان داد.

اسکرین کرفت فیلم‌نامه‌های متقاضیان در هر ژانری را به لحاظ اریجینال بودن، داستان، شخصیت پردازی و خلاقیت بصری مورد بررسی قرار می‌دهد و به حداکثر ۱۰ پروژه (در طول سال)، بسته به میزان شایستگی اثر بین ۱۰ تا حداکثر ۲۰ هزار دلار بودجه برای ساخت (Fund) می‌دهد.

داورانی که آثار را برای تعلق گرفتن فاند، قضاوت می‌کنند از جشنواره کن، شرکت پخش آنلاین ویمیو (Vimeo)، و میکر استودیوز هستند.

کامرون کوبیسون، از بنیانگذاران اسکرین کرفت درباره پشتیبانی از فیلم‌سازان کوتاه می‌گوید: «در اداره فراخوان فیلم‌نامه کوتاه، برایمان مشخص شد که تعداد زیادی از نویسندگان و فیلم‌سازان محروم در سراسر دنیا وجود دارند که پروژه‌هایی ارزنده‌ و نیازمند حمایت و سرمایه در دست دارند. دسترسی به منابع مالی قابل اطمینان برای فیلم‌ کوتاه به چالشی دائمی برای فیلم‌سازان تبدیل شده و ما خرسندیم که این امکان را فراهم می‌کنیم».

این شرکت همچنین به فیلم‌نامه‌های منتخب، تا ارزش بالغ بر هفت هزار دلار پکیج مشاوره، از جمله مشاوره برای تولید، سرمایه گذاری جمعی (crowdfunding)، حضور در جشنواره‌ها و امکان پخش به انواع مختلف، ارائه می‌دهد و برای همکاری از طریق دادن منابع و معرفی تیم‌های کاری به فیلم‌ها هم اقداماتی انجام می‌دهد. این شرکت به فیلم‌های کوتاهی که پتانسیل تبدیل به فیلم‌های بلند را دارند توجه ویژه نشان می‌دهد.