هنر و تجربه: پروژه جدید شهرام مکری با نام «سیب‌های زرد» به عنوان یکی از طرح‌های حاضر در بازار آسیایی جشنواره فیلم بوسان ۲۰۱۵ انتخاب شد.

۳۰ فیلم از پانزده کشور جهان در فهرست بازار پروژه‌های سینمایی این جشنواره آسیایی قرار دارند که پروژه شهرام مکری به نمایندگی از سینمای ایران در این فهرست حضور دارد. این بازار امسال هجدهمین دوره برگزاری خود را سپری می‌کند.

شهرام مکری درباره خبری که در رسانه‌ها منتشر شده مبنی بر این‌که «سیب‌های زرد» فیلم بعدی او است که از آذرماه جلوی دوربین می‌رود به سایت هنر و تجربه گفت: «این فیلم نیست بلکه یک پروژه سینمایی است که به منظور جلب سرمایه‌گذار ارائه می‌شود. ما طرح‌هایی در حد سیناپس به جشنواره می‌فرستیم و اگر مورد پذیرش قرار گرفت، جشنواره بوسان این فرصت را در اختیار ما قرار می‌دهد تا در بازار آن را برای پیدا کردن فرصت تولید مشترک ارائه می‌کنیم و با تهیه‌کنندگان بین‌المللی مذاکره می‌کنیم.»

مکری که این روزها فیلم «اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر» را در اکران گروه هنر و تجربه دارد و اکران فیلم دومش «ماهی و گربه» نیز بعد از ده ماه هنوز ادامه پیدا کرده است، در این گفتگو ساخته شدن «سیب‌های زرد» در سال اخیر را رد کرد. «فستیوال بوسان در پاییز برگزار می‌شود و برای پروژه‌هایی که تشخیص می‌دهد امکان حضور بین‌المللی دارند فرصت تولید مشترک را فراهم می‌کند. اما همان‌طور که گفتم سیب‌های زرد هنوز صرفا یک طرح فیلم‌نامه است.»

«سیب‌های زرد» داستان یک گروه تئاتری است که سعی می‌کنند نمایشی را به مرحله اجرا برسانند. کار جدید شهرام مکری «هجوم» فیلم‌نامه‌اش تکمیل شده و بنا به گفته تهیه‌کننده بعد از اخذ پروانه ساخت بلافاصله کلید زده می‌شود تا در جشنواره سی و چهارم فجر به نمایش درآید. هجوم هم داستان یک تیم ورزشی است که درست قبل از آغاز مسابقه دچار یک بحران می‌شوند.

بازار پروژه‌های سینمایی جشنواره فیلم بوسان تا سال گذشته در مجموع ۴۴۲ پروژه را انتخاب کرده بود که در این میان ۲۰۰ پروژه به مرحله ساخت رسیدند و در جشنواره‌های سینمایی در سراسر جهان به روی پرده رفتند.بازار جشنواره فیلم بوسان همزمان با برگزاری این رویداد سینمایی از تاریخ اول تا دهم اکتبر (۹ تا ۱۸ مهر) در کره جنوبی برگزار می‌شود.

برچسب‌ها: