هنر و تجربه: نقد و بررسی فیلم «اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر» روز یکشنبه ۱۸ مرداد در خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

یکشنبه هر هفته فیلم‌های اکران شده در گروه هنر و تجربه در خانه هنرمندان مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرند.  یکشنبه ۱۸ مراد   «اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر» ساخته شهرام مکری از ساعت ۱۷ به نمایش درمی‌آید و سپس از ساعت ۱۸٫۳۰ با حضور کارگردان و نیما حسنی‌نسب به عنوان منتقد میهمان جلسه نقد و بررسی برگزار می‌شود.

«اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر» نخستین فیلم شهرام مکری است که در سال ۸۷ در جشنواره بیست و هفتم فجر به نمایش درآمد و هفت سال طول کشید تا سرانجام اکران شود. این فیلم داستان دو نابینا است که قصد دارند از یک جواهرفروشی سرقت کنند. در جریان این سرقت سرنوشت پلیس‌ها، مال‌خرها، ماموران آن‌ها و یک جوان به نام اشکان به این سرقت گره می‌خورد. داستان‌هایی موازی که با هم تقاطع پیدا می‌کنند.

«اشکان…» فیلم پربازیگری است که سعید ابراهیمی‌فر، سینا رازانی، هوتن مکری، سیامک صفری، علی سرابی و رضا بهبودی در آن ایفای نقش می‌کنند. پیام عزیزی مدیر فیلم‌برداری آرش رصافی تدوین‌گر این فیلم هستند.