هنروتجربه- سوگند نیازمند: سید عماد حسینی  کارگردان فیلم کوتاه «تهران، خانی‌آباد، ۱۳۶۶» که اواخر سال گذشته در گروه هنر و تجربه اکران شد، این روزها مشغول ساخت فیلم کوتاه دیگری درباره دوران دفاع مقدس است.

سید عماد حسینی در گفت‌وگو با هنروتجربه درباره فعالیت‌های تازه خود توضیح داد: «در حال حاضر مشغول ساخت یک فیلم کوتاه جدید هستم که آن هم در حوزه دفاع مقدس است و تقریبا به نیمه راه رسیده و هم‌چنین مشغول تکمیل نگارش یک فیلم‌نامه بلند سینمایی نیز هستم که انشاالله برای گرفتن پروانه ساخت و مراحل تکمیل بودجه به زودی اقدام و فیلم‌برداری را شروع می‌کنیم.»

حسینی درباره ایده فیلم بلند سینمایی‌اش که آن هم در حوزه دفاع مقدس است، عنوان کرد: «موضوع جنگ برای من که در کودکی اضطراب این لحظات را تجربه کرده‌ام، سوژه جذابی است. ما از طریق تصاویر انتزاعی می‌توانیم احساس ترس، سرگیجه و ناامنی را به وجود بیاوریم اما تصور من این است که باید به سمت واقعیت حرکت کنیم. من در فیلم تهران، خانی آباد، ۱۳۶۶ هم فکر می‌کردم اگر از پس بازسازی این فضا برآییم مقصود خودبه‌خود برآورده خواهد شد. بنابراین تصمیم گرفتم برشی از واقعیت را در یک سکانس – پلان نه دقیقه‌ای پیش روی بیننده بگذارم و درباره یک فیلم بلند سینمایی هم نظرم حرکت به سمت واقعیت است. »

او هم‌چنین درباره بازخوردهایی که از اکران فیلم کوتاهش گرفته بود، توضیح داد: «اکران فیلم کوتاهم در گروه هنر و تجربه برایم بسیار جذاب بود چون در سالن‌های خوب تهران نمایش داده شد و به طور قطع این موضوع به بهتر دیده شدن فیلم‌ها کمک شایانی کرد. من در دانشگاه هم تدریس می‌کنم و بازخوردهای بسیار خوبی از دانشجویانم گرفتم. »

او درباره اکران فیلمش تازه‌اش در گروه هنر و تجربه اشاره کرد: «حقیقت امر این است که برای فیلم‌نامه تازه‌ام که در حال نگارش است برنامه‌ریزی کرده‌ام و وقتی که به مرحله نمایش برسد مایلم که در گروه هنر و تجربه اکران شود زیرا داستان آن به گونه‌ای نو و آوانگارد است و هرچند به موضوع جنگ می‌پردازد اما به نوعی متفاوت‌تر است. »