هنر و تجربه: کاربران خبرگزاری خبرآنلاین اصغر فرهادی را به عنوان کارگردان برگزیده سینمای بعد از انقلاب معرفی کردند.به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حدود ۲۵۰ کامنت قابل انتشار برای نظرسنجی انتخاب سازنده بهترین آثار بعد از انقلاب دریافت شد که در این کامنت‌ها کاربران با اشاره به اسامی فیلم‌سازان و آثارشان، کارگردان برگزیده خود را معرفی کردند.

براساس آرای دریافتی، اصغر فرهادی با کسب ۱۰۰ رای بیشتری آرا را به دست آورد. در میان کامنت‌ها بارها اسامی فیلم‌های این فیلم‌ساز از جمله «درباره الی» و «جدایی نادر از سیمین» ذکر شد.

نفر دوم ابراهیم حاتمی‌کیا با ۷۳ رای در رتبه دوم قرار گرفت. «آژانس شیشه‌ای» ساخته این کارگردان اثری بود که بارها نام آن در میان کامنت‌ها دیده شد.

داریوش مهرجویی سازنده فیلم‌هایی چون «لیلا» و «هامون» رتبه سوم را با ۶۴ رای به دست آورد.

فیلم «مادر» زنده یاد علی حاتمی براساس اعلام مخاطبان در کامنت‌ها هم‌چنان محبوبیت بالایی دارد. زنده‌یاد حاتمی ۴۶ رای را به خود اختصاص داد و چهارمین فیلم‌ساز از نظر مخاطبین این رسانه معرفی شد.

کمال تبریزی با «مارمولک» خود را در ذهن مخاطبان سینما ثبت کرده است. در اغلب کامنت‌هایی که نام تبریزی ذکر شده بود، اسم او با فیلم «مارمولک» همراه شده بود. این فیلم‌ساز ۳۲ رای کسب کرد و در جایگاه پنجم قرار گرفت.«بچه‌های آسمان» و «بیدمجنون» مجید مجیدی موجب شد او رتبه ششم را با ۲۸ رای به دست آورد.بهرام بیضایی سازنده فیلم‌هایی چون «باشو غریبه کوچک» با ۲۵ رای در رتبه هفتم قرار گرفت.عباس کیارستمی کارگردان برنده نخل طلای کن با ۱۷ رای، ناصر تقوایی با ۱۵ رای، رضا میرکریمی با ۱۴ رای، مسعود کیمیایی و رخشان بنی‌اعتماد با ۱۳ رای به ترتیب رتبه‌های هشتم، نهم، دهم و یازدهم را به دست آوردند.

برچسب‌ها: