هنر و تجربه: بن زایتلین، کارگردان فیلم «هیولاهای حیات وحش جنوب» که حدود سه سال پیش موفقیت چشمگیری در فصل جوایز داشت، فیلم بعدی خود به نام «وندی» را کلید خواهد زد.

زایتلین ۳۳ ساله همچون فیلم قبلی‌اش، برای «وندی» نیز به دنبال یک کودک برای ایفای نقش اصلی فیلم است. این فیلم حال و هوایی ماجراجویانه و فانتزی دارد و داستان آن در مورد دختر کوچکی است که در زیستگاهی ناشناخته دزدیده می‌شود؛ جایی که یک جنگ قبیله‌ای در حال وقوع است و طی آن رابطه بین زمان و کهولت سن انسانها دچار تغییر می‌شود. خود زایتلین در مورد فیلمش می‌گوید:«فیلم پرخرجی نمی‌خواهیم بسازیم. یک گروه کوچک هستیم که با امکانات خودمان فیلم می‌سازیم اما خوشبینم که این امکانات کوچک، مانع بزرگ شدن کارمان نمی‌شود». فیلم‌برداری وندی اوایل سال ۲۰۱۶ آغاز خواهد شد.

هیولاهای حیات وحش جنوب، سال ۲۰۱۲ در جشنواره ساندنس درخشید و تا چهار نامزدی اسکار برای بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلم‌نامه و بهترین بازیگر زن نقش اول پیش رفت. فیلمی که با بودجه محدود یک و نیم میلیون دلار ساخته شد. کوونژانی والیس، بازیگر خردسال این فیلم  کم سن ترین بازیگر تاریخ بود که نامزد اسکار بازیگری شد.