هنر و تجربه: اولین ساخته جوئل ادگرتون بازیگر معروف فیلم‌های «خروج موسی: خدایان و پادشاهان»، «نیمه شب سی بامداد» و «جنگجو» در جایگاه کارگردان با نام «هدیه»، این هفته با ۱۲ میلیون دلار فروش، در صدر گیشه فیلم‌های مستقل خارجی قرار گرفت.

هدیه در اولین هفته اکرانش، در ۱۶۴۸ سالن ۱۲ میلون دلار فروخت که فروش متوسطش در هر سالن هفت هزار و ۲۸۶ دلار بوده است.

هدیه داستان زندگی یک زوج است که از زمان ورود یکی از دوستان شوهر، و آوردن هدایایی مرموز توسط او که از رازی هولناک پرده برمی‌دارد، وارد یک چالش می‌شود. جیسون بیتمن، ربکا هال و جوئل ادگرتون از بازیگران این فیلم هستند. بودجه ساخت این فیلم ۵ میلیون دلار اعلام شده است.

در رتبه دوم جدول فروش، آخرین فیلم مریل استریپ، رکورددار اسکار بازیگری در سینما، به نام «ریکی و فلش» قرار دارد. این فیلم به کارگردانی جاناتان دمی در این هفته در ۱۶۰۳ سالن به اکران درآمده و ۷ میلیون دلار هم فروش کرده است. متوسط فروش چهار هزار و ۳۶۷ دلار در هر سینما سهم این فیلم از جدول فروش فیلم‌های مستقل بوده است.

در ریکی و فلش، مریل استریپ نقش یک خواننده راک سالخورده را بازی می‌کند که سالها پیش به امید کسب شهرت در دنیای موسیقی، خانواده‌اش را رها کرده و حالا پس از یک دوران طولانی بازگشته تا دوباره دل آنها را به دست آورد.

فیلم «آقای هولمز» به کارگردانی بیل کاندون هم رتبه سوم را به خود اختصاص داده است. آقای هولمز در هفته‌ای که گذشت در ۷۸۱ سینما، یک میلیون و ۳۱۹ هزار دلار فروخت. آقای هولمز در چهارمین هفته اکرانش به مجموع فروش ۱۲ میلیون و ۸۱۰ هزار دلار رسید و به طور میانگین هزار و ۶۸۹ دلار در هر سینما فروخت.

در این فیلم که روایت جدید و مدرنی از کارآگاه شرلوک هولمز ارائه می‌کند، ایان مک‌کلن نقش شرلوک هولمز سالخورده و بازنشسته را بازی می‌کند که زندگی خود را مرور می‌کند و با یک پرونده حل‌نشده درباره یک زن دست و پنجه نرم می‌کند. لورا لینی و هیرویوکی سانادا دیگر بازیگران آقای هولمز هستند.

رتبه‌های بعدی فروش هفتگی فیلم‌های مستقل به ترتیب در اختیار فیلم‌های «مرد غیرمنطقی» به کارگردانی وودی آلن با ۸۸۴ هزار دلار فروش، مستند «امی» با ۲۵۹ هزار دلار، «پایان سفر» با ۲۵۳ هزار دلار، «سیمرغ» با ۱۳۶ هزار دلار ،«تجربه بودن در زندان استنفورد» با ۸۰ هزار دلار، «خاطرات یک دختر نوجوان» با ۵۵ هزار دلار و «تو را در رویاهایم می‌بینم» با ۴۴ هزار دلار فروش قرار دارند.