هنر و تجربه: فیلم‌های بخش مسابقه سی و نهمین دوره جشنواره فیلم مونترال اعلام شد که فیلم «تابو» ساخته خسرو معصومی به نمایندگی از ایران در بخش مسابقه این فستیوال حضور دارد.

تابو باید با ۲۵ فیلم دیگر از کشورهایی چون برزیل، سوئد، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، روسیه، آمریکا، فنلاند، فرانسه، چین و … رقابت کند. همچنین فیلم «نزدیک‌تر» به کارگردانی مصطفی احمدی نیز در بخش فیلم‌های اول مونترال پذیرفته شده است. به نقل از سایت جشنواره فیلم مونترال، امسال بیش از دو هزار فیلم کوتاه و بلند متقاضی حضور در این رویداد سینمایی بودند و در نهایت فیلم‌هایی از ۸۶ کشور جهان از سوی هیئت انتخاب برای حضور در بخش‌های گوناگون جشنواره معرفی شدند.

سابق بر این اعلام شده بود که «اعترافات ذهن خطرناک من» به کارگردانی هومن سیدی و «دوران عاشقی» ساخته علیرضا رئیسیان، «مرگ ماهی» روح‌الله حجازی و «حکایت عاشقی» ساخته احمد رمضان‌زاده در بخش تمرکز بر سینمای منتخب جهان که مهمترین بخش بعد از بخش اصلی مسابقه جهان به شمار می‌رود، به نمایش درمی‌آید. در بین فیلم‌های کوتاه هم، حضور فیلم کوتاه «روز قضاوت» ساخته کریم امینی در جشنواره قطعی شده که نشان از حضور پررنگ سینمای ایران در این دوره مونترال دارد.

جشنواره فیلم مونترال از ۲۷ آگوست تا ۷ سپتامبر (۵ تا ۱۶ شهریور) در کانادا برگزار می‌شود. فیلم «محمد رسول الله (ص)» ساخته مجید مجیدی کارگردان سرشناس ایرانی به عنوان آغازگر این فستیوال انتخاب شده است.

برچسب‌ها: