هنروتجربه: امروز (۲۱ مرداد ۱۳۹۴) صفحات فرهنگ و هنر مطبوعات کشور خبرها و مطالبی  راجع به فیلم‌های به نمایش درآمده در گروه سینمایی هنر و تجربه منتشر کرده‌اند که در زیر مروری کوتاه بر آن‌ها خواهیم داشت:

روزنامه افکار و خبرگزاری ایسنا به حضور مستند آتلان در بخش مسابقه نهمین دوره جشنواره جوایز آسیا – پاسیفیک استرالیا اشاره کرده‌اند. موضوع این مستند که در زمان نمایش خود در گروه هنر و تجربه موفق عمل کرده است درباره یک مربی پرورش اسب است. مستند آتلان، ساخته معین کریم‌الدینی یکی از موفق‌ترین آثار مستند سینما در یک سال اخیر بوده است.

روزنامه فرهیختگان نیز به نشست نقد و بررسی فیلم «اشکان، انگشتر متبرک وچند داستان دیگر» پرداخته است. گزارش کامل این جلسه که در روز یکشنبه در خانه هنرمندان برگزار شد را می‌توانید در سایت هنر و تجربه بخوانید.

همچنین روزنامه همشهری گفت‌وگویی با نرگس آبیار داشته است. در این گفت‌وگو آبیار درباره اکران نشدن «اشیا…» گفته است:« بعد از ساخت اشیا بلافاصله درگیر ساخت شیار ۱۴۳ شدم و اشیا در اکران مظلوم ماند.» او درباره اکران فیلمش در گروه هنر و تجربه می‌گوید: «شاید تماشای این فیلم برای مخاطبان خاص لذت بیشتری داشته باشد اما معتقدم که مخاطب عام هم آن را دوست خواهد داشت. گروه هنر و تجربه یک موقعیت خوب برای فیلم‌سازان است که در این سال‌ها در اکران سینمای ایران مغفول مانده است. این گروه نه ‌تنها فرصت خوبی برای فیلم‌سازان جوان ایجاد کرد بلکه فیلم‌سازان باتجربه‌تر هم می‌توانند در آن آثار خود را به نمایش بگذارند. »