هنر و تجربه: مارتین اسکورسیزی و لئوناردو دی کاپریو دو همکار همیشگی سینمای آمریکا پروژه جدید خود با نام «شیطان در شهر سفید» را معرفی کردند. این پروژه سینمایی ششمین همکاری اسکورسیزی با دی کاپریو خواهد بود.

دی‌کاپریو در «شیطان در شهر سفید» در نقش یک قاتل زنجیره‌ای در قرن نوزدهم به نام مارتین اچ‌اچ هلمز بازی خواهد کرد. او در دوران تحصیل خود شیفته اجساد و اسکلت آدم‌ها بود و از هر فرصتی برای کشتن افراد استفاده می‌کرد تا اجساد آنها را کالبدشکافی کند.

در ابتدا قرار بود تام کروز تهیه کنندگی و نقش آفرینی در این فیلم را برعهده بگیرد و بعد از آن نیز نام کاترین بیگلو به عنوان تهیه کننده و کارگردان مطرح شد اما سرانجام در سال ۲۰۱۰ ‌،دی کاپریو که به موضوع فیلم بسیار علاقه‌مند بود حق ساخت فیلم را کسب کرد.

داستان این فیلم که با اقتباس از کتاب «شیطان در شهر سفید: قتل، جادو و جنون در نمایشگاهی که آمریکا را تغییر داد» نوشته کلارک لارسون ساخته خواهد شد، درباره قتل‌هایی است که پیرامون نمایشگاه جهانی شیکاگو در سال ۱۸۹۳ روی داد. کار نگارش فیلم‌نامه این اثر را بیلی ری برعهده دارد.

گفتنی است این فیلم ششمین همکاری زوج دی کاپریو – اسکورسیزی بعد از فیلم‌های «دارودسته نیویورکی‌ها»، «هوانورد»، «جدامانده»، «جزیره شاتر» و «گرگ وال‌استریت» است.