هنر و تجربه: آیین دیدار اولین فیلم نرگس آبیار با نام کامل «اشیا از آنچه در آیینه می‌بینید به شما نزدیک‌ترند» پنج شنبه شب با حضور عوامل این فیلم در موزه سینمای ایران برگزار شد.

پس از امضای پوستر فیلم، گرفتن عکس‌های یادگاری و رفتن حضار به سالن نمایش فیلم، احسان کرمی مجری این برنامه در ابتدا ضمن خوش آمدگویی به حضار از عوامل فیلم دعوت کرد تا به روی سن بیایند.کرمی در مورد سابقه فیلم‌سازی کوتاه و مستند نرگس آبیار توضیح داد و گفت که او فیلم‌هایی می‌سازد که فمینیستی نیستند ولی نگاه زنانه دارند. مجری برنامه علاوه بر یادآوری جوایز بین المللی فیلم اشیا…، از امین تارخ که در سالن حاضر بود تجلیل کرد و خاطرنشان کرد که گلاره عباسی بازیگر نقش اول فیلم از شاگردان بازیگری تارخ بوده است.

کارگردان جوان اشیا نیز می‌بینی درباره  فیلم امول خود گفت :«اشیا فیلمی است که نمایش آن باعث خجالتم نمی‌شود. این فیلم با پول توجیبی تهیه کننده (محمد حسین قاسمی) ساخته شده است. ممنونم که در این دنیای تحت تأثیر ماهواره و رسانه‌ها وقت گذاشتید و در این ترافیک آمدید تا فیلم ما را ببینید».

گلاره عباسی بازیگر نقش اول فیلم هم ضمن تشکر و قدردانی از امین تارخ استادش و حسن فتحی که به تازگی در حال همکاری با اوست، به دلیل ازدحام جمعیت از کسانی که ایستاده‌اند عذرخواهی کرد و عوامل فیلم را مهمان و حضار را میزبان آیین دیدار خطاب کرد.

از مهمانان سرشناسی که در این مراسم حاضر بودند می‌توان به عبدالجبار کاکایی ,سیما تیرانداز، فریبا کوثری،محمدعلی ابطحی، امین تارخ، عباس غزالی، منصور ضابطیان، محمد رضا هدایتی ,حسن فتحی، ستاره اسکندری، فریبا کوثری ،شبنم مقدمی، کاوه سجادی حسینی، آزاده نامداری، سروش صحت، بیژن نوباوه، لادن طباطبایی، کوروش سلیمانی، حافظ ناظری و … اشاره کرد.

«اشیا از آنچه در آیینه می‌بینید به شما نزدیک‌ترند» نخستین فیلم نرگس آبیار است که یک سال بعد از «شیار ۱۴۳» فیلم دوم او اکران شده است. این اثر داستان زندگی زن بارداری از قشر ضعیف جامعه به نام لیلا را روایت می‌کند که به همراه همسرش فرید و فرزند ۲ ساله‌اش مستاجر دو پیرزن است. روزی برای لیلا مهمان‌هایی می‌رسد که این مهمانی برای او ماجراهایی پیش می‌آورد.

گلاره عباسی و حسام بیگدلو بازیگران نقش‍‌های اصلی این فیلم هستند و امیرغفارمنش، مهران رجبی، گیتی معینی، فاطمه شکری و رامسین کبریتی نیز در آن ایفای نقش می‌کنند. محمد حسین قاسمی   تهیه کنندگی این اثر را برعهده داشته است.

IMG_4187

IMG_4177

 

برچسب‌ها: