هنر و تجربه: مراسم بزرگداشت فیلم «باشو غریبه کوچک» به همت گروه سینمایی هنر و تجربه یکشنبه هفته آینده در خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی گروه هنر و تجربه، به بهانه اکران فیلم «باشو غریبه کوچک» ساخته بهرام بیضایی در گروه سینمایی هنر و تجربه، این گروه سینمایی اقدام به برگزاری یک بزرگداشت برای این ساخته‌ی بهرام بیضایی کرده است که یکشنبه هفته آینده در خانه هنرمندان برگزار می شود.

روز یکشنبه ۲۵ مردادماه در مراسمی با حضور پرویز پورحسینی و عدنان عفراویان بازیگر نقش باشو و جمعی از اهالی سینما و روزنامه نگاران و منتقدان، ابتدا از ساعت ۱۷ فیلم باشو به نمایش درخواهد آمد و سپس از ساعت ۱۹ بزرگداشت این فیلم با سخنرانی محمد رحمانیان کارگردان تئاتر و نیز جواد طوسی و احمد طالبی‌نژاد از منتقدین سینمایی برگزار خواهد شد.

فیلم باشو غریبه کوچک ساخته بهرام بیضایی که محصول ۱۳۶۴ است و در بهمن سال ۶۸ برای نخستین بار اکران شد. «باشو..» از شانزدهم خرداد امسال اکران مجدد خود را در گروه هنر و تجربه آغاز کرده که با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است.

این فیلم داستان داستان پسری جنوبی و جنگ‌زده را روایت می‌کند که در فرار از جنگ ایران و عراق، به طور اتفاقی به شمال ایران می‌رسد و زنی گیلانی او را پناه می‌دهد.

«باشو غریبه کوچک» به تهیه‌کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و بازی سوسن تسلیمی، عدنان عفراویان، پرویزپورحسینی، فرخ لقا هوشمند، اکبر دودکار، رضا هوشمند و… ساخته شده است.

برچسب‌ها: