هنر و تجربه: «انارهای نارس» نخستین ساخته مجیدرضا مصطفوی، نماینده سینمای ایران در بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم «فوکوئوکا» ژاپن شد.

 «انارهای نارس» تنها نماینده سینمای ایران در بین ۱۳ فیلم بخش مسابقه اصلی جشنواره فیلم «فوکوئوکا» ژاپن است که بر بهترین آثار سینمای آسیا تمرکز دارد. فیلم در چهار نوبت برای مخاطبان به نمایش در می‌آید و برای دریافت جایزه بهترین فیلم و جایزه بزرگ تماشاگران به رقابت با دیگر آثار می‌پردازد.

در دوره های گذشته این رویداد که از مهم‌ترین جشنواره‌های فیلم آسیایی است فیلم‌های «جدایی نادر از سیمین»، «ماهی و گربه» و «پرویز» از سینمای ایران در بخش مسابقه حضور داشتند. هم‌چنین در سال ٢٠١١ فیلم «جدایی نادر از سیمین» جایزه بزرگ تماشاگران و بهترین فیلم را از این جشنواره به‌دست آورد.

فیلم «انارهای نارس» پیش از این در جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در بخش مسابقه سودای سیمرغ و نگاه نو حضور داشت و نامزد ٢ سیمرغ بلورین نیز شد. این فیلم هم‌چنین در بخش بین‌المللی جشنواره‌های فیلم «مسکو» و «سائوپائولو» حضور داشته و توسط فدراسیون جهانی منتقدان «فیپرشی» و رسانه بین‌المللی هالیوود ریپورتر مورد تحسین قرار گرفته است.

پخش بین‌المللی این فیلم را محمد اطبایی برعهده دارد و آنا نعمتی، پژمان بازغی، مهران رجبی، قطب الدین صادقی و رابعه مدنی از بازیگران اصلی فیلم هستند. انارهای نارس از سوم اسفند ۱۳۹۳ تا اول مرداد ۱۳۹۴ در گروه هنر و تجربه به نمایش درآمد.

برچسب‌ها: