هنر و تجربه: داوری بخش فیلم‌های بلند سینمایی جشن هفدهم خانه سینما از چهارشنبه رسما آغاز شد. گروه داوران فیلم‌ها را در سالن سیف‌الله داد خانه سینما تماشا می‌کنند که به تازگی توسط گروهی حرفه‌ای بازسازی شده است.

در مراسمی که در تالار سیف الله داد خانه سینما برگزار شد، جمعی از داوران این دوره از جشن در کنار همایون اسعدیان دبیر جشن و مازیار میری مدیر اجرایی جشن هفدهم خانه سینما حضور داشتند.

همایون اسعدیان دبیر جشن خانه سینما در این مراسم چند دقیقه‌ای درباره چگونگی داوری آثار صحبت کرد و گفت: «به خواست صنوف امسال این شرط را گذاشتیم که کاندیداها از اعضای صنوف خانه سینما باشند و تنها سه صنف استثنا شده‌اند. کارگردان‌های فیلم اول، بخش بازیگری و فیلم‌نامه که اگر هر کدام از این موارد موردپسند داوران بودند و از اعضای صنف نبودند دست داوران باز است که انتخاب های بیرون از صنف داشته باشند.»

اسعدیان ادامه داد: «خواهش ما امسال این بود که از صنوف اشخاصی برای داوری معرفی شوند که خودشان فیلم نداشته باشند. امیدوارم با این لطف شورای مرکزی صنوف نتیجه بهتری بگیریم.»

اسعدیان در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که اختتامیه چگونه برگزار می‌شود،گفت: «سال گذشته شرایط مالی خوبی نداشتیم اما امسال جشن‌های فیلم کوتاه، انیمیشن، مستند و بزرگداشت‌ها هر کدام در تالار ایوان شمس برگزار خواهد شد و مکان جشن اصلی بزرگ نیز به زودی اعلام می‌شود. سعی می‌کنیم تا جشن آبرومندی برگزار کنیم.»

تا پایان روز جمعه ۲۳ مردادماه فیلم‌های سینمایی «روز مبادا» به کارگردانی فائزه عزیزخانی، «شهر موش‌ها ۲» به کارگردانی مرضیه برومند، «زیباتر از زندگی» به کارگردانی انسیه شاه حسینی، «تابور» به کارگردانی وحید وکیلی‍‌فر، «مجرد ۴۰ ساله» به کارگردانی شاهین باباپور ، «ارسال آگهی تسلیت برای روزنامه» به کارگردانی ابراهیم ابراهیمیان، «آرایش غلیظ» به کارگردانی حمید نعمت اله، «ماهی وگربه» به کارگردانی شهرام مکری، «من از سپیده صبح بیزارم» به کارگردانی علی کریم، «کاغذ خروس نشان» به کارگردانی مریم میلانی، «انارهای نارس» به کارگردانی مجیدرضا مصطفوی، «روباه» به کارگردانی بهروز افخمی، «ردکارپت» به کارگردانی رضا عطاران برای داوران این بخش به نمایش در آمده‌است که از میان این فیلم‌ها، انارهای نارس، ماهی و گربه، تابور، من از سپیده صبح بیزارم و روز مبادا از فیلم‌های به نمایش درآمده در گروه سینمایی هنر و تجربه هستند.

 

برچسب‌ها: