هنر و تجربه: صد و هفدهمین برنامه سینماتک خانه هنرمندان ایران دوشنبه ۲۶ مرداد به نمایش فیلم «انتهای زمین» به کارگردانی و نویسندگی ابوالفضل صفاری اختصاص دارد. پس از نمایش این فیلم نشست نقد و بررسی آن با حضور کارگردان فیلم و دکتر بهزاد دوران جامعه شناس و منتقد سینما برگزار می‌شود.

انتهای زمین فیلم نخست ابوالفضل صفاری است. دومین فیلم او با نام «از تهران تا بهشت» سال گذشته در گروه سینمایی هنر و تجربه به نمایش درآمد. در خلاصه داستان نخستین فیلم صفاری آمده است: حجت مردی میان‌سال است که از شمال با پای پیاده به جنوبی‌ترین نقطه ایران در کنار دریای عمان سفر کرده و آنجا ۱۷ سال دور از زندگی شهری سکنی گزیده است. او به عنوان یک فرد مشهور و رابینسن کروزوئه ایرانی شناخته شده، اما شخصیت‌هایی به وی سر می‌زنند که باعث بروز مشکل برای او می‌شوند.

حجت‌الله قزوینی، شهاب فرضعلی، مسعود مهرگان، سعید معظمی، ابراهیم بحرالعلومی، بیژن سیفان، نیلوفر ادیب‌فر و وحید خدیر (بازیگران)، بایرام فضلی (مدیر فیلمبرداری)، ابراهیم سعیدی (تدوین‌گر)، محمدرضا یوسفی (صداگذار)، شهرام غلامپور (آهنگ‌ساز) ، سیدداود اطیابی (مدیر تولید)، محمد عاشقی (عکاس) ،مسعود اطیابی (تهیه‌کننده) از دیگر عوامل فیلم هستند. خود صفاری و علی‌اکبر فتوحی هم سرمایه‌گذاران «انتهای زمین» بوده‌اند.

«انتهای زمین» به کارگردانی ابوالفضل صفاری دوشنبه ۲۶ مرداد ساعت ۱۷:۳۰ در تالار استاد ناصری خانه هنرمندان ایران به نمایش درمی آید.

برچسب‌ها: