هنر و تجربه: مستند بلند «من می‌خوام شاه بشم» به کارگردانی «مهدی گنجی» و محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، به بخش «دیدگاه دنیای جدید» جشنواره فیلم زوریخ سوییس راه یافت.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی «سینماتجربی»، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «زوریخ» طی روزهای دوم تا دوازدهم مهرماه ۱۳۹۴ در کشور سوییس برگزار خواهد شد و فیلم مستند «من می‌خوام شاه بشم» ساخته مهدی گنجی، در بخش غیر رقابتی «دیدگاه دنیای جدید» این جشنواره روی پرده خواهد رفت.

این فیلم هم‌چنین در بخش Video Library جشنواره «زوریخ» نیز به نمایش درمی‌آید. نمایش فیلم در این بخش، به‌صورت قرار دادن لینکی روی سایت سیناندو است تا همه خریداران و مدیران شبکه‌های مستند تلویزیونی که عضو سایت سیناندو هستند، به آن دسترسی داشته باشند.

فیلم مستند ۷۰ دقیقه‌ای «من می‌خوام شاه بشم» که تولید سال ۱۳۹۳ مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است، مستندی درباره‌ «عباس برزگر» یکی از اهالی روستایی نزدیک شیراز است که سال‌هاست با کمک خانواده‌اش از توریست‌های خارجی پذیرایی می‌کند و آنها را به دیدن عشایر می‌برد؛ اما او یک رویای بزرگ در سر دارد…

مستند «من می‌خوام شاه بشم» نماینده سینمای ایران در بخش مسابقه فیلم‌های مستند بلند جشنواره معتبر «ایدفا» هلند بود. ضمن این‌که مهدی گنجی با این فیلم، سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی فیلم مستند جشنواره فجر را نیز به‌دست آورد. مستند «من می‌خوام شاه بشم» در جشنواره‌های مستند «مونیخ» آلمان، «پلانت داک» ورشو لهستان، مستند «شفیلد» انگلستان، سیلور داکس، میلینیوم هم به نمایش درآمده و فینالیست جایزه مستند ۲۰۱۵ شبکه TRT ترکیه نیز بود.

نمایش این مستند از اول مردادماه در گروه هنر و تجربه آغاز شده‌است و هم‌چنان ادامه دارد.