هنر و تجربه: مراسم بزرگداشت بهرام بیضایی در خانه هنرمندان با حضور جمع کثیری از هنرمندان عرصه تئاتر و سینما برگزار شد.

به گزارش سایت هنر و تجربه، عصر امروز ۲۵ مرداد مراسم نکوداشتی برای بهرام بیضایی و تقدیر از عدنان عفراویان  به همت گروه هنر و تجربه در تالار ناصری خانه هنرمندان برگزار شد. این مراسم که به بهانه اکران فیلم «باشو غریبه کوچک» در این گروه سینمایی شکل گرفت، با نمایش این فیلم همراه بود. پس از نمایش فیلم و پیش از آغاز رسمی مراسم، جمعی از عوامل اصلی فیلم «باشو غریبه کوچک» همراه دوستان و همکاران بهرام بیضایی گرد هم آمدند و با امضای پوستر این فیلم و ضبط پیام تصویری برای «بهرام بیضایی» جای خالی این هنرمند بزرگ را در فضای هنر تئاتر و سینمای امروز ایران یادآور شدند.

آتیلا پسیانی، مجید مظفری، خسرو معصومی، محمد رحمانیان، واروژ کریم مسیحی، ایرج رامین‌فر، پرویز پورحسینی، حسن آقا کریمی، سیروس تسلیمی، جعفر پناهی، هوشنگ گلمکانی، احمد طالبی‌نژاد، محمد متوسلانی، امید روحانی، افشین هاشمی، سپیده عبدالوهاب، بهتاش صناعی‌ها، محمد سریر و محمدرضا درویشی از جمله مهمانان شرکت کننده در این مراسم بودند.

در جلسه‌ای که در سالن ناصری خانه هنرمندان برای گرامیداشت یاد و خاطره فیلم «باشو…» و بزرگداشت جایگاه بهرام بیضایی برگزار شد، پرویز پورحسینی، جواد طوسی، احمد طالبی‌نژاد، امیر پوریا و حسن آقا کریمی سخنرانی کردند. در این مراسم که اجرای آن را کیوان کثیریان به عهده داشت همچنین از عدنان عفراویان بازیگر نقش «باشو» تقدیر به عمل آمد و  عواید فروش فیلم از طرف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و گروه هنر و تجربه به باشوی فیلم بهرام بیضایی اهدا شد.

IMG_7344

فیلم باشو غریبه کوچک ساخته بهرام بیضایی محصول ۱۳۶۴ است و در بهمن سال ۶۸ برای نخستین بار اکران شد. «باشو..» از شانزدهم خرداد امسال اکران مجدد خود را در گروه هنر و تجربه آغاز کرده که با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است.

این فیلم داستان داستان پسری جنوبی و جنگ‌زده را روایت می‌کند که در فرار از جنگ ایران و عراق، به طور اتفاقی به شمال ایران می‌رسد و زنی گیلانی او را پناه می‌دهد.

«باشو غریبه کوچک» به تهیه‌کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و بازی سوسن تسلیمی، عدنان عفراویان، پرویزپورحسینی، فرخ لقا هوشمند، اکبر دودکار، رضا هوشمند و… ساخته شده است.

گزارش کامل این مراسم متعاقبا در سایت هنر و تجربه منتشر می شود.