هنر و تجربه: سیلویا چانگ کارگردان و فیلمنامه‌نویس تایوانی سازنده فیلم «زمزمه قلب‌ها»، به عنوان رئیس هیأت داوران جشنواره فیلم پوسان در بخش جریان‌های جدید آسیایی انتخاب شد.

در این دوره از جشنواره، اعضای دیگری چون آنورانگ کاشیاپ کارگردان هندی، کیم تائه یانگ، کارگردان فیلم «پاییز گذشته»، ناستازجا کینسکی بازیگر آلمانی برنده جایزه گلدن گلوب و دختر کلاوس کینسکی بازیگر مطرح آلمانی و استفانی زاچارک، منتقد سینمایی برنده جایزه پولیتزر، چانگ را در داوری فیلم‌ها همراهی خواهند کرد.

وظیفه این هیئت داوری، انتخاب دو فیلم به عنوان برندگان اصلی جایزه ۳۰ هزار دلاری بخش رقابتی «جریان‌های جدید» است. در این بخش از بوسان آثاری از کارگردانان آسیایی که اولین یا دومین فیلم سینمایی خود را ساخته‌اند، به نمایش درخواهد آمد.

از برندگان قبلی این بخش از رقابت‌های سینمایی پوسان می‌توان به «پارک چانووک»، کارگردان کره‌ای برای فیلم «حسادت نام وسطی من است» و آدیتیا آسارات کارگردان تایلندی برای فیلم «شهر شگفت‌انگیز» اشاره کرد.

بیستمین جشنواره بین‌المللی فیلم بوسان که بزرگترین جشنواره سینمایی در آسیا محسوب می‌شود، از ۱ تا ۱۰ اکتبر(۹ تا ۱۸ مهر) برگزار می‌شود.