هنر و تجربه: جدول فروش هفتگی فیلم‌های خارجی همچون هفته گذشته شاهد پیشتازی فیلم «هدیه» به کارگردانی جوئل ادگرتون بود.

اولین ساخته جوئل ادگرتون بازیگر  فیلم‌های «خروج موسی: خدایان و پادشاهان»، «نیمه شب سی بامداد» و «جنگجو» در جایگاه کارگردان با نام «هدیه»، در هفته دوم اکرانش با ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار فروش، در صدر گیشه فیلم‌های مستقل خارجی قرار گرفت.

مجموع فروش هدیه، به ۲۳ میلیون دلار رسیده که در ۲۵۰۳ سالن به طور متوسط دو هزار و ۵۹۷ سالن فروش داشته است. «هدیه» داستان زندگی یک زوج است که از زمان ورود یکی از دوستان شوهر، و آوردن هدایایی مرموز توسط او که از رازی هولناک پرده برمی‌دارد، وارد یک چالش می‌شود. جیسون بیتمن، ربکا هال و جوئل ادگرتون از بازیگران این فیلم هستند. بودجه ساخت این فیلم ۵ میلیون دلار اعلام شده است.

در رتبه دوم جدول فروش، آخرین فیلم مریل استریپ، رکورددار اسکار بازیگری در سینما، به نام «ریکی و فلش» قرار دارد. این فیلم به کارگردانی جاناتان دمی در این هفته در ۲۰۶۴ سالن به اکران درآمده و ۴ میلیون و ۵۷۰ هزار دلار هم فروش کرده است. متوسط فروش دو هزار و ۲۱۴ دلار در هر سینما سهم این فیلم از جدول فروش فیلم‌های مستقل در هفته دوم اکرانش بوده است.

در ریکی و فلش، مریل استریپ نقش یک خواننده راک سالخورده را بازی می‌کند که سالها پیش به امید کسب شهرت در دنیای موسیقی، خانواده‌اش را رها کرده و حالا پس از یک دوران طولانی بازگشته تا دوباره دل آنها را به دست آورد.

فیلم «آقای هولمز» به کارگردانی بیل کاندون هم رتبه سوم را به خود اختصاص داده است. آقای هولمز در هفته‌ای که گذشت در ۵۸۹ سینما، ۸۶۳ هزار دلار فروخت. آقای هولمز در پنجمین هفته اکرانش به مجموع فروش ۱۴ میلیون و ۳۴۳ هزار دلار رسید و به طور میانگین هزار و ۴۶۵ دلار در هر سینما فروخت.

در این فیلم که روایت جدید و مدرنی از کارآگاه شرلوک هولمز ارائه می‌کند، ایان مک‌کلن نقش شرلوک هولمز سالخورده و بازنشسته را بازی می‌کند که زندگی خود را مرور می‌کند و با یک پرونده حل‌نشده درباره یک زن دست و پنجه نرم می‌کند. لورا لینی و هیرویوکی سانادا دیگر بازیگران آقای هولمز هستند.

رتبه‌های بعدی فروش هفتگی فیلم‌های مستقل به ترتیب در اختیار فیلم‌های «مرد غیرمنطقی» به کارگردانی وودی آلن با ۴۳۶ هزار دلار فروش، «پایان سفر» با ۳۹۹ هزار دلار، «سیمرغ» با ۱۹۹ هزار دلار، مستند «امی» با ۱۹۸ هزار دلار، «خاطرات یک دختر نوجوان» با ۱۱۲ هزار دلار ،«همراه آمریکایی» با ۹۴ هزار دلار،  و «ماشین پلیس» با ۵۰ هزار دلار فروش قرار دارند.