هنر و تجربه: آوا دوورنای کارگردان فیلم «سلما» از فیلم «مستقیم از کامپتون» که در اتفاقی غیرمنتظره در این هفته با ۵۶ میلیون دلار فروش صدرنشین سینماهای آمریکا شد، لب به تمجید گشود و اذعان کرد که این فیلم درگیری‌ها و مشکلاتی که هنرمندان رنگین پوست (سیاه) به آن دچار هستند را نشان می‌دهد.

دوورنای پس از دیدن این فیلم با ۱۸ پست در توییت نظرش را در مورد این فیلم ابراز کرد و قابلیت‌های آن را تحسین کرد:«به نظرم یک اثر کلاسیک خلق شده است. اف گری گری کارگردان فیلم هنر و حس مسئولیت خودش را نشان داده و سیستم و ساختاری که رنگین پوستان را به دردسر می‌اندازد به نقد می‌کشد».

او جنبه‌های فنی فیلم را هم ستود: «بازیگری، طراحی صحنه، فیلم‌برداری چشمگیر و انتخاب دقیق لباس‌ها و گریم، همه در سطح بی‌نظیری هستند. صدها سیاهپوست برای دیدن این فیلم به سینمایی آمده بودند که در آن بودیم.انرژی یگانه‌ای در فیلم وجود دارد؛ من را از چندین جهت یاد دوران سختی که گذراندم انداخت».

«مستقیم از کامپتون» در ۱۴۷ دقیقه داستان شکل گیری گروه موسیقی هیپ هاپ «ان دبلیو ای» (N.W.A )و روابط پر فراز و نشیبی که اعضای آن تا رسیدن به موفقیت تجربه می‌کنند، را روایت می‌کند.

این فیلم براساس فیلمنامه‌ای از جاناتان هرمن و آندریا برلوف ساخته شده و بازیگرانی چون اوشیا جکسون جونیور، کوری هاوکینز، جیسون میشل و نیل برون جونیور در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.

13940526000203_PhotoL