هنروتجربه –حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی با صدور حکمی  سید رضا میرکریمی  را به سمت دبیری جشنواره بین‌الملل فیلم ایران منصوب کرد. در حکم صادره خطاب به میرکریمی آمده است: «به موجب این حکم به سمت «دبیرجشنواره بین المللی فیلم ایران» منصوب می‌شوید. سینمای ایران در سخت‌ترین شرایط توانست پنجره‌ای به بیرون بگشاید؛ و امروز که دربهای جهان به روی فرهنگ وهنر ایران بزرگ باردگر گشوده شد، «جشنواره بین المللی فیلم ایران» می‌تواند همه مشتاقان و دوستداران هنرهفتم را در سرزمین ادب وعرفان و عشق و گفت‌وگو گِردِ هم آورد. جدایی بخش بین‌الملل جشنواره فجر فرصتی است برای برپایی همایشِ بزرگ و با شکوهِ همه سینماگرانی که همچنان به آینده سینمای فرهنگی، هنری و اصیل و انسانی باوردارند. «جشنواره ملی فیلم فجر» ، جشن سال تحویل سینمای ملی ایران و جشنواره بین الملل که پس از این رویداد بزرگ برگزار می شود فرصتی است استثنایی برای تبادل تجربه و اندیشه با سینمای جهان و معرفی تولیدات سالانه سینمای ایران به دوستداران نگاه ایرانی در سینما. این جشنواره که به نام ایران مزین است همچنین بهانه‌ای است برای معرفی فرهنگ وهنر سرزمینی که آوازه هنر و هنرمندانش جهانی و دیرپای است.

دبیری این رویداد مهم، نیازمند اندیشه‌های خلاق، پیشینه‌ای درخشان و همراهی همه اهالی سینماست. سوابق درخشان‌تان در سینمای ایران و جهان و جایگاه والای‌تان در مدیریت اصناف نوید بخش رویدادی شکوهمند ودرخورِ نام سینمای ایران است. موفقیت های روز افزونتان را در برگزاری این رویداد مهم از خداوند متعال خواهانم.»

با جدا سازی بخش ملی و بین المللی جشنواره فیلم فجر،امسال بخش ملی به دبیری محمد حیدری در دهه فجر(بهمن ۹۴) و بخش بین‌الملل تحت عنوان جشنواره بین الملل ایران به دبیری  سید رضا میرکریمی در اردیبهشت ۹۵ برگزار می‌شود.

برچسب‌ها: