هنروتجربه:امروز (۲۷ مرداد ۱۳۹۴) در صفحات فرهنگ و هنر مطبوعات کشور خبرهای کم و بیشی از سینمای تجربی به چشم می‌خورد.

روزنامه آفتاب یزد و روزنامه آرمان گفت‌وگویی با عباس غزالی بازیگر فیلم «اعترافات ذهن خطرناک من» منتشر کردند. در این مصاحبه غزالی عنوان کرد:« گروه هنر وتجربه بسیار ارزشمند است. اگر تصمیم به سینما رفتن داشته باشم ترجیح می‌دهم فیلم‌های این گروه را ببینم که فیلم‌سازان مستقل و بدون پشتوانه در آن حضور دارند اما یک مقدار تکفیلش مشخص نیست که چه فیلم‌هایی در این گروه قرار می‌گیرند. به دلخواه است یا با ارزیابی انتخاب می‌شود.  احساس می‌کنم اعترافات… قابلیت اکران عمومی داشت، اما با تعاملی که بین تهیه‌کننده و مسئولان وجود داشت ایشان پذیرفت و فیلم در بخش هنر و تجربه اکران شد. البته ایشان از فروش فیلم راضی هستند . »

همچنین در روزنامه روزان گفت‌وگویی با نرگس آبیار کارگردان فیلم «اشیا از آنچه در آیینه می‌بینید به شما نزدیک‌ترند» منتشر شده است و نقدی به قلم ویدا ایمانی به چشم می‌خورد. آبیار در این مصاحبه توضیح می‌دهد:« اشیا… اولین فیلم سینمایی بلند من است. شاید با همین یک جمله نیمی از احساس مشترک فیلم‌سازان به فیلم اول خودم را منتقل کرده باشم. فیلم را مبتنی بر غریزه به همراه تجربیاتی که در طول چند سال در مستند و فیلم کوتاه داشتم، ساختم. تلاش کردم با توجه به شناختی که از دنیا و آدم‌های پیرامون خود دارم اثر را بسازم. تاکنون زن در سینمایی که به تصویر کشیده‌ام محور بوده، اما هیچ‌وقت نگرش فمینیستی نداشته‌ام. این فیلم روایت زنی است که برای به دست آوردن آرامش در زندگی خود تلاش می‌کند. اما یک لحظه تردید در گفتن حقیقت، این آرامش را از او دورتر می‌کند، رفتارهایی که ما در روزمره زیاد انجام می‌دهیم و به آن فکر نمی‌کنیم.»

همچنین روزنامه صبا به گزارش مراسم نکوداشت بهرام بیضایی پرداخته است. گزارش کامل این مراسم را می‌توانید در سایت هنر و تجربه بخوانید.