هنر و تجربه: فیلم‌های «مالک مطلق» به کارگردانی پیتر سالت، «بازگشت به شمال» اثر لیو هائو و «شوالیه‌های سفید» ساخته یوآخیم لافوسه به بخش مسابقه اصلی شصت و سومین دوره جشنواره سن سباستین اضافه شدند.

این سه کارگردان به جمع فیلم‌سازانی هم‌چون آسیر آلتونا، سس گای، مارک رچا، فدریکو ویروگ و آگوستی ویلارونگا پیوستند تا برای کسب جایزه صدف طلایی با یکدیگر رقابت کنند.

برگزارکنندگان این جشنواره هم‌چنین اعلام کرده‌اند که بخش «کارگردانان جدید» که در سال‌های گذشته فیلم‌های کارگردانان ایرانی هم‌چون مجید برزگر و علی کریم در آن به نمایش درآمده و بر مرور آثار قابل دفاع کارگردانان جوان بین‌المللی تمرکز دارد، با نمایش فیلم «شرافت دزدی» پیتر گرونلاند خاتمه می‌یابد.

شصت و سومین دوره جشنواره فیلم سن سباستین از ۱۸ تا ۲۶ سپتامبر(۲۷ شهریور تا ۴ مهر) برگزار می‌شود. این جشنواره با نمایش فیلم «بازگشت» به کارگردانی آلخاندرو آمنابار کار خود را آغاز و با فیلم «جاده لندن» ساخته روفوس نوریس به کار خود پایان می‌دهد. اختصاص یک بخش ویژه به فیلم‌های مستقل سینمای ژاپن و فیلم‌سازان عصر طلایی هالیوود از دیگر قسمت‌های این جشنواره اسپانیایی است. سن سباستین معتبرترین جشنواره آمریکای لاتین در بخش اسپانیایی زبان به حساب می‌آید.