هنر و تجربه: پیتر باگدانوویچ کارگردان مطرح صربستانی الاصل پس از گذشت ۱۴ سال از ساخت آخرین فیلم سینمایی‌اش، با ساخته جدیدش «او در آن صورت بامزه است» به پرده سینماها بازمی‌گردد.

اولین نمایش این فیلم که با نیم نگاهی نوستالژیک و ستایش گونه به کمدی‌های اسکروبال دهه ۴۰ و ۵۰ میلادی ساخته شده، در جشنواره ونیز سال قبل بوده است.

جدیدترین ساخته باگدانوویچ یک کمدی ۹۳ دقیقه‌ای با بازی اوون ویلسون، جنیفر انیستون، ایموگن پوتس، کاترین هان و ویل فورته است که داستان بازیگر تازه کاری را روایت می‌کند که پس از مشقت‌های فراوان یک نقش در نمایشی برای خود دست و پا کرده اما حالا باید با حسادت‌های افراد حاضر در صحنه از جمله دیگر بازیگران دست و پنجه نرم کند. نقدهای نوشته شده برای این فیلم آن را یک کمدی پرسرعت که دارای ویژگی‌های سینمای باگدانوویچ است برشمرده‌اند.

«او در آن صورت بامزه است» در نیویورک فیلم‌برداری شده و قرار است ۲۱ آگوست (۳۰ مرداد) در سینماهای آمریکا به نمایش دربیاید. آخرین ساخته سینمایی باگدانوویچ که خالق آثار مطرحی همچون «آخرین نمایش فیلم»، «ماه کاغذی»، «آنها همه خندیدند» و «چیزی که نامش عشق است» است و نامزدی دو اسکار را در کارنامه خود دارد، «میوی گربه» نام داشت که سال ۲۰۰۱ به نمایش درآمد .