هنر و تجربه: بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم سارایوو با برگزیده شدن فیلم «اسب وحشی» به عنوان بهترین فیلم به کار خود پایان داد.

اسب وحشی به کارگردانی دنیز گامز ارگوون محصول مشترک سینمای ترکیه، فرانسه، آلمان و قطر است و علاوه‌ بر کسب جایزه بهترین فیلم، موفق به کسب جایزه بهترین بازیگری زن برای مجموعه بازیگران خود شد.

«پسر شائول» ساخته لازلو نمش هم که سه ماه پیش در جشنواره کن جایزه بزرگ هیئت داوران را از آن خود کرده بود، در جشنواره فیلم سارایوو هم بار دیگر جایزه ویژه هیئت داوران را به خود اختصاص داد و فیلم «شوالیه» به کارگردانی آتینا راشل سنگاری از یونان نیز از سوی هیئت داوران مورد تقدیر قرار گرفت. جایزه بهترین بازیگری مرد این جشنواره نیز به مجموعه بازیگران فیلم «شوالیه» اعطا شد .

در بخش بهترین مستند نیز فیلم «توتو و خواهرانش» ساخته الکساندر نانو برگزیده شد و «از جنس آرزو» از دوسان کاسالیکا موفق به کسب جایزه بهترین فیلم کوتاه شد.

بنیسیو دل تورو، بازیگر سرشناس مکزیکی و برنده دو اسکار با دریافت جایزه افتخاری قلب سارایوو، به پاس یک عمر فعالیت هنری مورد تقدیر قرار گرفت.بیست و یکمین دوره جشنواره سارایوو از ۱۴ تا ۲۲ آگوست (۲۳ تا ۳۱ مرداد) در بوسنی و هرزگوین برگزار شد.