هنر و تجربه: واکنش حجت‌الله ایوبی به بخش خبری ۲۰٫۳۰ از مهم‌ترین اخباری بود که رسانه‌های سینمایی امروز یکشنبه اولین روز از سومین ماه تابستان منعکس کردند. اخبار مرتبط با فیلم‌های به نمایش درآمده در گروه سینمایی هنر و تجربه هم کم نبود.

روزنامه آفتاب گفت‌وگوی سایت هنر و تجربه با ایرج رامین‌فر را بازتاب داده است. این گفتگو با تیتر «دانش و عشق بیضایی به تجریه‌های درست منتهی می‌شد» رامین‌فر به خاطرات خود از همکاری با بیضایی در «باشو غریبه کوچک» و سایر فیلم‌های او اشاره کرده است.

روزنامه سینمایی صبا نیز به حضور فیلم سینمایی «۳۱۶» در جشنواره وارنا بلغارستان اشاره کرده است. به نوشته صبا این جشنواره نمایش‌دهنده فیلم‌هایی است که سوژه «عشق» را دستمایه قرار داده‌اند و سه فیلم از ۱۲ فیلمی که امسال در بخش مسابقه حضور دارند، متعلق به آسیاست. فیلم‌هایی که از‌ ایران، چین و تایلند به نمایش گذاشته شده‌اند و در کنار فیلم‌هایی از کشورهایی چون فرانسه، روسیه، اوکراین، اسپانیا، امریکا، آلمان و.‌.‌. به رقابت می‌پردازد. جشنواره وارنا از سه روز پیش آغاز شده و تا ۶ شهریور ادامه خواهد داشت. فیلم پیمان حقانی، قرار است سه روز دیگر در بخش اصلی جشنواره و در سالنی با گنجایش بیش از ۶۰۰ نفر به نمایش درآید.

همین روزنامه  یادداشتی در ارتباط با فیلم «فردا» به چاپ رسانده است. در این یادداشت که با عنوان «قطار نصیحت» در صفحه ۶ این روزنامه منتشر شده، نوشته شده است: «مشکل اصلی فیلم اما تناقض استراتژیک آن با رویکرد اخلاق‌گرایانه‌اش است. در حقیقت پیرنگ فیلم ضدفلسفه آن عمل می‌کند. رفت و برگشت‌های زمانی و سه داستان که به موازات هم پیش می‌روند اما در پیرنگ فیلم پس و پیش شده‌اند، شاید در تک‌تک این داستان‌ها به نتیجه‌گیری مشخص ختم شوند اما قادر نیستند یک مفهوم کلی را با این درهم‌آمیزی بیافرینند. فردا بیشتر به ادامه دیرهنگام فیلم‌های عارفانه دهه شصت می‌ماند که در پوسته فیلم‌های اجتماعی با روایتی غیرخطی قرار گرفته و عملا می‌خواهد ایده‌ای کهنه را با روایتی نو نشان دهد.»