هنر و تجربه: پنجاه و یکمین دوره جشنواره فیلم شیکاگو مجموعه‌ای از فیلم‌های امسال فیلم‌سازان بزرگی همچون نانی مورتی، ژاک اودیار، تاد هینس، پائولو سورنتینو و … را برای بخش مسابقه خود انتخاب کرده است.

در این فهرست ۲۴ فیلمی، نام «دیپان» که نخل طلای بهترین فیلم جشنواره کن ۲۰۱۵ را دریافت کرده به همراه برخی دیگر از آثاری که در کن به نمایش درآمدند هچون «مادر من» اثر نانی مورتی، «کارول» تاد هینس، «جوانی» ساخته پائولو سورنتینو، «یک» به کارگردانی نائومی کاواسه به چشم می‌خورد.

فیلم اندرو هایگ با نام «۴۵ سال» که حدود دو ماه پیش در فستیوال کارلووی واری جایزه بهترین فیلم این جشنواره را از آن خود کرد بود هم در شیکاگو حضور دارد. مستند «هیچکاک/ تروفو» که به گفت و گوی معروف یک هفته‌ای این دو فیلم‌ساز مولف با یکدیگر در سال ۱۹۶۲ و پشت صحنه آن می‌پردازد هم از دیگر آثار شاخص بخش اصلی این فستیوال است.

«بروکلین»، «آرامگاه شکوه و جلال»، «برای آرامش»، «بازگشت به خانه»، «من هم می‌خندم»، «خوشی بی‌پایان»، «یتیم‌های ال دورادو»، «یک روز خوب»، «شرلوک هولمز» (ساخت ۱۹۱۶ به کارگردانی آرتور برتلت که پس از نزدیک به یک قرن نگاتیوهای آن پیدا شده)، «خط باریک زرد» و … دیگر فیلم‌هایی هستند که در شیکاگو به روی پرده می‌روند.

جشنواره بین المللی فیلم شیکاگو بین ۱۵ تا ۲۹ اکتبر (۲۳ مهر تا ۷ آبان) در آمریکا برگزار می‌شود.

برچسب‌ها: