هنر و تجربه: گیشه فیلم‌های مستقل خارجی این هفته به تسخیر دنباله یک فیلم ترسناک کم هزینه درآمد.

«شوم ۲» که قسمت دوم فیلمی است که سال ۲۰۱۲ ساخته شده بود، در اولین هفته اکرانش، در دو هزار و ۷۶۶ سالن، ۱۰ میلیون و ۶۳۳ هزار دلار فروش کرد و در رده اول فروش فیلم‌های مستقل و رده سوم جدول کلی فروش قرار گرفت. شوم ۲ به کارگردانی سیاران فوی و بازی جیمز رانوس، شانین سوسامون و رابرت اسلوآن به طور متوسط در هر سالن سه هزار و ۸۴۴ دلار فروخته است.داستان این فیلم ترسناک حول نقل مکان یک مادر جوان و دو فرزند دوقلواش به منطقه‌ای روستایی می‌چرخد که به منطقه مرگ معروف است.

فیلم «هدیه» به کارگردانی جوئل ادگرتون هم رتبه بعدی را به خود اختصاص داده است. هدیه در هفته‌ای که گذشت در دو هزار و ۳۰۳ سالن، چهار میلیون و ۳۰۰ هزار دلار فروخت و مجموع فروشش در هفته سوم را به ۳۱ میلیون دلار رساند و به طور میانگین هزار و ۸۶۷ دلار در هر سینما فروخت.«هدیه» داستان زندگی یک زوج است که از زمان ورود یکی از دوستان شوهر و آوردن هدایایی مرموز توسط او که از رازی هولناک پرده برمی‌دارد، وارد یک چالش می‌شود. جیسون بیتمن، ربکا هال و جوئل ادگرتون از بازیگران این فیلم هستند. بودجه ساخت این فیلم ۵ میلیون دلار اعلام شده‌است.

رتبه‌های بعدی فروش هفتگی فیلم‌های مستقل به ترتیب در اختیار فیلم‌های «ریکی و فلش» به کارگردانی جاناتان دمی با دو میلیون و ۹۶۰ هزار دلار فروش، «آقای هولمز» با ۶۰۷ هزار دلار، «پایان سفر» با ۵۲۴ هزار دلار، «سیمرغ» با ۳۴۲ هزار دلار، «همراه آمریکایی» با ۲۳۷ هزار دلار ،«مرد غیرمنطقی» با ۲۲۵ هزار دلار،  و «خاطرات یک دختر نوجوان» با ۱۸۰ هزار دلار فروش قرار دارند.