هنر و تجربه: ۳۶۱ فیلم کوتاه به دبیرخانه جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان در منطقه شمال شرق کشور موسوم به جشنواره بینالود رسیده است، ۳۶۱ فیلم کوتاه از ۳۰۱ فیلم‌ساز.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، آثار در چهار قالب داستانی، مستند، تجربه‌گرا و پویانمایی امکان حضور در بخش مسابقه فیلم کوتاه این جشنواره را دارند که از این بین ۱۷۳ فیلم کوتاه داستانی، ۸۵ مستند کوتاه، ۶۱ فیلم کوتاه تجربه‌گرا و ۴۲ فیلم کوتاه آمار آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره را تشکیل می‌دهند. جشنواره بینالود پنجاه‌وسومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان است.

این تعداد فیلم از فیلم‌سازان ۹ استان گلستان، سیستان و بلوچستان، گیلان، مازندران، همدان، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، خراسان رضوی و تهران که امکان حضور در این جشنواره منطقه‌ای را دارند به دبیرخانه جشنواره رسیده‌است.

طبق اخبار پیشین اعلام‌شده از سوی دبیرخانه جشنواره بینالود، پنج فیلم برگزیده این جشنواره که موفق شوند جوایز بهترین فیلم در بخش‌های داستانی، مستند، پویانمایی، تجربه‌گرا و جایزه بزرگ این جشنواره را دریافت کنند به طور مستقیم در بخش مسابقه ملی سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران پذیرفته خواهند شد.

پنجاه و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان – بینالود از تاریخ ۲۴ تا ۲۷ شهریورماه ۱۳۹۴ به مدت چهار روز در استان خراسان رضوی، شهر نیشابور برگزار می‌شود.