هنروتجربه:در سوم شهریور ۱۳۹۴ صفحات فرهنگ و هنر مطبوعات کشور کم و بیش به سینمای تجربی پرداخته‌اند که در زیر مروری کوتاه بر آن‌ها خواهیم داشت.

روزنامه فرهیختگان گفت‌وگویی با پیمان حقانی کارگردان و حمیدرضا کشانی تهیه‌کننده فیلم «۳۱۶» داشته است. در این مصاحبه حقانی توضیح می‌دهد:« با رنج و سختی و نادیده گرفته شدن و پس زده شدن و همه چیزهایی که در این سینما هست فیلم اولم «مردی که گیلاس‌هایش را خورد» به ۳۰ جشنواره جهانی رفت اما در ایران دیده نشد. جوان‌تر بودم و حتما ضعف‌هایی هم داشتم ولی فیلم قابل اعتنایی بود و می‌شد راجع به آن حرف زد ولی هیچ‌کس فیلم را ندید و بعد به رسانه خانگی رفت و الان هم کسی نمی‌داند آن فیلم را من ساخته‌ام و همه «۳۱۶» را نخستین فیلم من می‌دانند.»

همچنین کشانی درباره ایده «۳۱۶» می‌گوید:« روزی پیمان برایم تعریف کرد که در مترو بوده و به دلیل فشردگی جمعیت در مترو، به پا و کفش‌ آدم‌ها نگاه می‌کرده و فکر می‌کرده هریک از این کفش‌ها چه داستانی می‌توانند داشته باشند. می‌شد برای صاحبان این کفش‌ها داستان ساخت. اول به پیمان گفتم اگر بخواهیم چنین کاری کنیم باید کاری کنیم که قصه جذاب و پرکشش باشد. »

روزنامه صبا به وضعیت مبهم راه‌یابی فیلم «پوسته» به کارگردانی مصطفی آل‌احمد به شبکه نمایش خانگی اشاره کرده است. این فیلم در دوره اول اکران گروه هنر و تجربه حضور داشت.

صبا در قسمتی دیگر به پایان فیلم‌برداری اولین فیلم سلفی جهان اشاره کرده است. «گاهی» به کارگردانی محمدرضا رحمانی صرفا برای نمایش در گروه هنر و تجربه ساخته شده است. از بازیگران این فیلم می‌توان به مهدی پاکدل، ایمان افشاریان، عاطفه نوری و … اشاره کرد.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به راه‌یابی فیلم «مادر، دختر، مادر» به کارگردانی پناه برخدا رضایی به بخش رقابتی بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم دلالسینیا ایتالیا اشاره کرده است.