هنر و تجربه: ژاک اودیار فیلم‌ساز مطرح فرانسوی که امسال نخل طلای جشنواره کن را با فیلم «دیپان» به دست آورد اولین فیلم انگلیسی زبان خود را می‌سازد.

خالق «یک پیامبر» و «استخوان و زنگار» در گفت و گو با رادیو فرانسه اعلام کرد که فیلم جدیدش، یک وسترن خواهد بود که برای اولین بار در آن از زبان انگلیسی استفاده می‌کند. جان سی ریلی بازیگری که غالباً در تیپ‌های کمدی بازی می‌کند و برای نقش آفرینی در فیلم «شیکاگو» نامزد کسب اسکار شده نیز قرار است تا نقش اصلی این فیلم را ایفا کند.

اودیار فیلمش را با اقتباس از رمان «برادران خواهران» نوشته پاتریک دویت، نویسنده کانادایی جلوی دوربین می‌برد؛ این رمان داستان دو برادر را روایت می‌کند که اجیر می‌شوند تا معدن‌یابی را در دوران معروف هجوم به کالیفرنیا برای جستجوی طلا در قرن نوزده به قتل برسانند. این دو برادر فقط به این دلیل عازم این سفر می‌شوند تا از کسی که برای کشتنش اجیر شده‌اند پیشنهاد بهتری دریافت کنند. اودیار توضیح داده که فیلم جدیدش با تمی شبیه به دیپان ساخته خواهد شد.

جان سی ریلی که در این فیلم بازی می‌کند، اخیراً در فیلم وسترن فرانسوی دیگری به نام «کابوی‌ها» به کارگردانی توماس بیده گاین، همکار همیشگی اودیار در امر نویسندگی، ایفای نقش کرده است.

اودیار ۶۳ ساله به جز کسب نخل طلای کن امسال، با فیلم «یک پیامبر» موفق به دریافت جایزه ویژه هیئت داوران کن در سال ۲۰۰۹ را هم داشته است.