هنر و تجربه: یازدهمین دوره جشنواره فیلم زوریخ با فیلم «مردی که همه چیز می‌دانست» به کارگردانی متیو براون آغاز به کار می‌کند.

این فیلم با بازی جرمی آیرونز، دو پاتل، استیفن فرای و با اقتباس از رمان «مردی که همه چیز را می‌دانست: زندگی رامانوجان نابغه» نوشته رابرت کانیگل ساخته شده است. قصه فیلم در سال ۱۹۱۳ می‌گذرد و داستان سرینیواسا رامانوجان، نابغه‌ای هندی را روایت می‌کند که ریاضی را به صورت خودآموز فراگرفت و زندگی خود در هند را رها کرد تا به دانشگاه کمبریج لندن برود. او در آنجا با استاد عجیب و غریبش پروفسور هاردی یک زوج علمی را تشکیل می‌دهند. رامانوجان بعدها به یکی از نظریه پردازهای پیشرو در علم ریاضی تبدیل شد. براون این فیلم را ۱۵ سال پس از اولین فیلمش «قدم زدن روی طناب» کارگردانی کرده است.

بزرگداشت مایک لی فیلم‌ساز صاحب نام انگلیسی خالق «ورا دریک»، «رازها و دروغ‌ها» به همراه برگزاری مسترکلاسی توسط او و هم‌چنین بررسی اختصاصی سینمای ایران با نمایش آثار فیلم‌سازان شاخص  از جمله عباس کیارستمی، اصغر فرهادی، و نسل جدید کارگردانان ایرانی هم‌چون شهرام مکری از دیگر برنامه‌های این دوره جشنواره زوریخ است. «من می‌خوام شاه بشم» ساخته مهدی گنجی نیز در بخش رقابتی مستند زوریخ به نمایش درمی‌آید.

جشنواره زوریخ در یازدهمین دوره خود از ۲۴ سپتامبر تا ۴ اکتبر (۲ تا ۱۲ مهر) برگزار می‌شود.