هنروتجربه:امروز (۴ شهریور ۱۳۹۴) در رسانه هاخبرهایی از گروه هنر و تجربه منتشر شده است.

روزنامه صبا با کاوه ابراهیم‌پور، کارگردان «یحیی سکوت نکرد» گفت‌وگو داشته است. در این مصاحبه ابراهیم‌پور درباره فیلم خود توضیح داد:« کودکی بخش جادویی زندگی من و فکر می‌کنم همه ما بوده است. زمانی که همه‌چیز در آن روح داشت. همه چیز جدید بود. با هر مواجهه جدیدی ذهنمان مدت‌ها درگیر می‌شد و تا ته و توی آن را درنمی‌آوردیم کوتاه نمی‌آمدیم. درست مثل طعم نوشابه است. در کودکی طعم نوشابه برایت با چیزی که الان می‌خوری خیلی فرق دارد. اما نوشابه همان نوشابه است. وقتی طرح کلی کار را مازیار حبیبی‌نیا برایم تعریف کرد آغازی شد برای مراجعه من به خاطرات کودکی و کند و کاو در آن‌ها و المان‌های تاثیرگذار در زندگیم. نتیجه‌اش هم شد داستان «یحیی سکوت نکرد» که با همکاری خانم معتضدی نوشتنش برایم ممکن شد. »

صبا نیز با تورج منصوری، فیلم‌بردار سینمای ایران به بهانه ایفای نقش در فیلم «یحیی سکوت نکرد» گفت‌وگویی داشته است. او درباره حضورش در جلوی دوربین گفت:« حقیقیتش این است که من خیلی جلوی دوربین بودن را دوست دارم. فیلم‌نامه‌ای در لبنان نوشتم که قرار است محصول مشترک فرانسه و لبنان و ایران باشد. در این فیلم‌نامه تمامی شخصیت‌ها و مکان‌های حاضر در آن واقعی‌اند و شخصیتی در آن وجود دارد به نام تورج منصوری، فیلم‌برداری که در لبنان قرار است یک فیلم مستند بسازد وقتی فیلم‌نامه را نوشتم فکر کردم چه کسی غیر خودم می‌تواند این نقش را بازی کند؟ » منصوری درباره چگونگی قرار گرفتن در فیلم یحیی سکوت نکرد هم توضیح داده‌است:« وقتی فیلم‌نامه را خواندم واقعا از موضوع خوشم آمد. احساس کردم کسی که چنین فیلم‌نامه‌ای را نوشته قطعا به یحیی نزدیک بوده است یا در کودکی تجربه‌ای مشابه را داشته یا حتی اگر اقتباس است نویسنده به نوعی یحیی را زندگی کرده است، قصه به دلم نشست. قصه تلخی که طعم بادام تلخ را دارد. می‌دانستم از دل این فیلم‌نامه اثر هنری درمی‌آید. »

روزنامه آفتاب یزد به فیلم تاره هومن سیدی به نام «خشم و هیاهو» پرداخته است که در نیمه مرحله فیلم‌برداری است. سیدی این روزها «اعترافات ذهن خطرناک من» را در گروه هنر و تجربه دارد که با استقبال خوبی هم از جانب مخاطبان رو به رو شده است.