هنر و تجربه: هفدهمین شماره از ماه‌نامه هنر و تجربه منتشر شد. این ماه‌نامه که در سینماهای گروه هنر و تجربه به صورت رایگان توزیع می‌شود، در ۱۳۶ صفحه منتشر شده است و به نقد فیلم‌های اکران شده در گروه هنر و تجربه، مصاحبه با کارگردان‌های این فیلم‌ها و گزارش‌های مختلفی از جلسات نقد و بررسی، آیین دیدار با عوامل فیلم‌ها و مسائل مربوط به این گروه سینمایی می‌پردازد.

یادداشتی از سید محمد بهشتی رییس بنیاد فارابی در دهه شصت و رییس سابق سازمان میراث فرهنگی با عنوان «هنر و تجربه مکمل سینمای ایران» آغازگر این شماره از مجله است. در یادداشت دیگری علیرضا رسولی‌نژاد سینمای مستقل و تجربی را در فضایی با یک جریان اصلی قوی، قابل رشد و پاگرفتن دانسته است و در ادامه به روال شماره‌های قبل گزارش‌هایی از جلسات نقد و بررسی فیلم‌ها در تهران و مشهد و اصفهان و همچنین جلسات آیین دیدار با عوامل فیلم ارائه شده است.

«فردا»، «اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر»، «ذوب شدن پادشاه»، «یحیی سکوت نکرد» و «اعترافات ذهن خطرناک من» از فیلم‌هایی هستند که در این شماره در مورد آن‌ها نقدهایی به چاپ رسیده یا با کارگردان‌های آن‌ها مصاحبه شده است.

گفتگوی علی‌اصغر کشانی با هوتن زنگنه پور کارگردان «ذوب شدن پادشاه»، زهرا مشتاق با ایمان افشاریان و مهدی پاکدل کارگردانان مشترک فیلم «فردا»، به همراه گفتگوی مفصل‌تری از اسماعیل میهن‌دوست با شهرام مکری کارگردان فیلم «اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر» سه گفتگوی بلند این شماره از ماه‌نامه هستند.

این شماره نسبت به شماره‌های پیشین نقدهای کمتری به چاپ رسیده است. نقد سیدرضا صائمی بر «اشکان…»، پوریا ذوالفقاری روی فیلم «ذوب شدن پادشاه»، محمدرضا مقدسیان بر همین فیلم و نزهت بادی درباره فیلم «یحیی سکوت نکرد» و مهدی رضایی «سیصد و شونزده» دیگر نقدهای این شماره هستند. علی افتخاری نیز یادداشتی در معرفی فیلم خارحی «موجود» جان کارپنتر نوشته است.

همچنین میزگردی ترتیب داده شده در پاسخ به پرسش «سینمای تجربی چیست؟» . در این میزگرد سیف‌الله صمدیان، رامتین شهبازی و شهرام مکری در خصوص پاسخ این سوال بحث و تبادل نظر‌کرده‌اند که از خواندنی‌ترین بخش‌های این شماره از مجله است.

گزارشی از نظرات کارگردانانی که آثارشان در هنر و تجربه اکران شده است، فروش فیلم‌های مستقل و تاریخچه سینمای مستقل آمریکا به قلم حسین عیدی‌زاده از سایر بخش‌های شماره هفدهم ماه‌نامه هنر و تجربه هستند.

در روزهای آینده برای استفاده علاقمندانی که در شهرستان‌هایی زندگی می‌کنند که هنوز سالنی مختص به گروه هنر و تجربه ندارند یا در خارج از کشور زندگی می‌کنند، نسخه pdf ماه‌نامه هنر و تجربه روی سایت قرار می‌گیرد.