هنروتجربه – سوگند نیازمند: «اینسان» و «شکستنی است» نام دو فیلم کوتاه به کارگردانی مهدی آقاجانی است که در دوره اکران فیلم‌های کوتاه در گروه هنر و تجربه به نمایش درآمد. آقاجانی که برای ساخت فیلم‌های کوتاهش چند جایزه ملی و بین‌المللی را کسب کرده، متولد ۱۳۶۲ از اصفهان و کارشناسی ارشد انیمیشن از دانشکده سینما تئاتر دانشگاه هنر است. ما این روزها برای این که بدانیم آقاجانی بعد از تجربه اکران دو فیلم کوتاهش در گروه هنر و تجربه مشغول به چه کاری است به سراغش رفتیم و گپی کوتاه با او زدیم.

او در پاسخ به این سوال که مشغول به چه کاری است به خبرنگار هنر و تجربه گفت: «در مرحله پیش تولید یک فیلم کوتاه و کار کردن روی یک فیلم‌نامه بلند سینمایی هستم.» آقاجانی درباره فضای فیلم تازه خود گفت: «شاید بشود گفت به گونه‌ای ادامه کارهای قبلی من است، یعنی همان اینسان و شکستنی است اما خب کار یک فضای سوررئال ذهنی دارد و بسیار متفاوت‌‌تر و تجربی‌تر است. این فیلم ترکیبی از انیمیشن و واقعیت دارد و امیدوارم در این فضای شخصی موفق عمل کنم و در ساختش همان‌گونه پیش بروم که می‌خواهم. »

او راجع به تهیه‌کنندگی فیلمش اضافه کرد: «هنوز به طور کامل به نتیجه نرسیده‌ایم. صحبت‌هایی شده است که انشالله تا روزهای آتی به طور قطع مشخص خواهد شد. این فیلم به طور موقتی «نفرت» نام دارد اما ممکن است برای نامش به نتایج دیگری برسیم. »

این کارگردان درباره حضور گروه هنر و تجربه ابراز رضایت کرد: «اکران دو فیلم کوتاهم در یک دوره، در این گروه، تجربه عالی و کم نظیری را برایم رقم زد و امیدم هم برای اکران فیلم تازه‌ام گروه هنر و تجربه است. اینسان و شکستنی است خوب دیده شدند هرچند در دوره اکران فیلم‌های ما شاید کمی تبلیغات ضعیف‌تر بود و حالا بهتر شده و در فضای مجازی تبلیغات بیشتری می‌شود، اما خدا را شکر می‌کنم برای اکران فیلم‌هایم و راضی هستم. »