هنروتجربه: فیلم «۳۱۶» ساخته پیمان حقانی برنده جایزه ویژه هیئت داوران بیست و سومین دوره جشنواره فیلم وارنای بلغارستان شد. جایزه ویژه هیات داوران شب گذشته برای کارگردانی موفق یک فیلم تجربی به این کارگردان ایرانی اهدا شد.

فیلم حقانی در هنگام نمایش در جشنواره با استقبال فیلم‌سازان شرکت‌کننده مواجه شده بود. «۳۱۶» پیش از این در جشنواره‌هایی از قبیل مانهایم آلمان، جشنواره پراگ، میل ولی سانفرانسیسکو و جشنواره جین سیسکل به نمایش درآمده است.

در این فیلم هیچ یک از شخصیت ها دیده نمی‌شود و در واقع پاهای شخصیت‌های روایت‌گر داستان فیلم است:« زنی خاطرات زندگی و کشورش را از پیش از تولد تا لحظه مرگ روایت می‌کند. داستان این ۶۳ سال زندگی ببشتر از طریق کفش‌ها و پاهای شخصیت‌های فیلم روایت می‌شود. داستانی پر حادثه که هم انقلاب و هم جنگ ۸ساله ایران را در بردارد. در فیلمی که هیچ‌یک از شخصیت‌هایش دیده نمی‌شوند و اولین نمونه در نوع خودش است، با صحنه‌هایی از جنگ، انقلاب، امید و زندگی و مرگ مواجه می‌شویم. شما به فیلمی دعوتید که باید چهره تک تک شخصیت‌هایش را خود ترسیم کنید. فیلمی با داستان‌هایی خنده‌دار، غم‌انگیز و عجیب»