هنر و تجربه: مسئولین برگزاری هفتاد و دومین جشنواره ونیز اعلام کردند که فیلم کوتاه «تست» (The Audition) به کارگردانی مارتین اسکورسیزی و با بازی رابرت دنیرو و لئوناردو دی کاپریو که قرار بود در این فستیوال به نمایش دربیاید، از آن کنار رفته و اکران آن در ونیز لغو شده است.

علت این موضوع بروز «مشکلات غیرمنتظره فنی» در مراحل پس از تولید اعلام شده و به همین دلیل این فیلم با توجه به زمان باقیمانده تا فستیوال ونیز، آماده نمایش نخواهد شد. «تست» قرار بود تا بازیگران ثابت فیلم‌های اسکورسیزی را رو در روی هم قرار دهد.

داستان فیلم کوتاه اسکورسیزی از این قرار است : «لئوناردو دی کاپریو و رابرت دنیرو در دنیای واقعی یکدیگر را ملاقات می‌کنند. طولی نمی‌کشد که هر دو می‌فهمند، توسط مارتین اسکورسیزی، کارگردان بزرگ برای بازی در یک فیلم فراخوانده شده‌اند؛ اما مساله اینجاست که آن‌ها برای به دست آوردن نقش اصلی فیلم باید با یکدیگر رقابت کنند.»

با آنکه این فیلم، کوتاه است اما نهمین همکاری اسکورسیزی با دنیرو، ششمین همکاری او با دی کاپریو و سومین همکاری مشترک دی کاپریو و دنیرو پس از فیلم های «اتاق ماروین» و «زندگی این پسر» را رقم زده‌ است. برد پیت نیز در نقش کوتاهی بازی کرده و اسکورسیزی هم نقش خودش را ایفا کرده است.

این فیلم با حمایت و برای تبلیغ یک هتل ساخته شده و حدود ۸۰ میلیون دلار خرج ساخت آن شده است. رقم سنگین صرف شده برای این فیلم ۱۶ دقیقه‌ای، آن را به گران‌ترین فیلم کوتاه جهان تبدیل می‌کند که بیشتر آن به دلیل دستمزد ۱۳ میلیون دلاری بازیگران معروف فیلم بابت هر روز کار (جمعا دو روز) بوده است. «تست» جزء ۱۵ اثری است که قرار بود در بخش غیررقابتی ونیز که از ۲ تا ۱۲ سپتامبر (۱۱ تا ۲۱ شهریور) برگزار می‌شود، به نمایش درآید.