هنر و تجربه: اسامی نامزدهای هفدهمین جشن خانه سینما اعلام شد و در میان نامزدها نام فیلم «ماهی و گربه» به کارگردانی شهرام مکری در شش رشته به چشم می‌خورد.

ماهی و گربه در دو بخش بهترین فیلم و بهترین کارگردانی در میان پنج کاندیدای دریافت جوایز است. امیر اثباتی برای طراحی صحنه و همچنین طراحی لباس فیلم نامزد شده است و سایر نامزدی‌های ماهی و گربه شامل بهترین موسیقی برای کریستف رضاعی و بهترین صدابرداری برای پرویز آبنار می‌شود.

فیلم «پرویز» هم برای دو جایزه اصلی نامزد شده است: مجید برزگر برای بهترین کارگردانی و لوون هفتوان به عنوان یکی از پنج نامزد بهترین بازیگر نقش اول مرد. لوون هفتوان در اولین تجربه بازیگری‌اش در سینمای ایران در «پرویز» درخشید و در این بخش همراه با حامد بهداد، ساعد سهیلی، صابر ابر و علی مصفا نامزد شده است.

«انارهای نارس» نیز یکی دیگر از فیلم‌های موفق گروه سینمایی هنر و تجربه است. مهدی تراب‌بیگی و مجیدرضا مصطفوی برای نوشتن فیلم‌نامه این فیلم نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم‌نامه شده‌اند و رقبایی مثل شهر موش‌ها، شیار ۱۴۳، قصه‌ها، در دنیای تو ساعت چند است و چندمترمکعب عشق دارند.

پانته‌آ پناهی‌ها نیز برای فیلم سینمایی «گس» در بخش بهترین بازیگر زن نقش مکمل نامزد شده است. در این بخش باران کوثری، گلاب آدینه، مهناز افشار و گوهر خیراندیش سایر کاندیداها هستند.

جوایز جشن هفدهم خانه سینما روز ۲۰ شهریور اعلام خواهند شد.