هنر و تجربه: جدول فروش هفتگی فیلم‌های مستقل خارجی این بار شاهد صدرنشینی فیلمی کم‌هزینه با درون‌مایه‌های مذهبی بود.

فیلم «اتاق جنگ» به کارگردانی الکس کندریک در اولین هفته اکرانش در هزار و ۱۳۵ سالن، ۱۱ میلیون دلار فروخت و در رده اول فروش فیلم‌های مستقل و رده دوم جدول کلی فروش قرار گرفت. این فیلم به طور متوسط رقم خیره کننده نه هزار و ۶۹۲ دلار در هر سالن فروش داشته است.

اتاق جنگ با بازیگران آمریکایی آفریقایی‌تبار، داستان زندگی خانواده‌ای را روایت می‌کند که راه‌حل مشکلات خود را در دعا و نیایش جستجو می‌کنند. این فیلم با بودجه‌ای ۳ میلیون دلاری ساخته شده است.

در رتبه دوم جدول فروش، فیلم اکشن مستقل «راه فراری نیست» ساخته جان اریک دودل قرار دارد که این فیلم هم این هفته اکران شده است. راه فراری نیست در سه هزار و ۳۵۵ سالن به اکران درآمده و ۸ میلیون و ۲۸۸ هزار دلار هم فروش کرده است. متوسط فروش دو هزار و ۴۷۰ دلار در هر سینما سهم این فیلم از جدول فروش فیلم‌های مستقل در هفته اول اکرانش بوده است.

راه فراری نیست با بازی پیرس برازنان و و اوون ویلسون داستان خانواده‌ای آمریکایی را تعریف می‌کند که به خانه ییلاقی خود در یک کشور آسیایی رفته‌اند اما متوجه می‌شوند که در آنجا گروهی در حال راه اندازی یک شورش مسلحانه هستند. جستجوی این خانواده برای پیدا کردن مکانی امن راه به جایی نمی‌برد و اتفاقات ناگوارتری را برایشان رقم می‌زند.

رتبه سوم هم در اختیار فیلم «شوم ۲» است که هفته گذشته صدرنشین جدول بود. شوم ۲ قسمت دوم فیلمی است که سال ۲۰۱۲ ساخته شده بود. این فیلم در دومین هفته اکرانش، در دو هزار و ۷۹۹ سالن، ۴ میلیون و ۶۵۰ هزار دلار فروش کرد و مجموع فروش خود را به ۱۸ میلیون و ۵۱۲ هزار دلار رساند.

اثر «سیاران فوی» با بازی جیمز رانوس، شانین سوسامون و رابرت اسلوآن به طور متوسط در هر سالن هزار و ۶۶۱ دلار فروخته است. داستان این فیلم ترسناک حول نقل مکان یک مادر جوان و دو فرزند دوقلواش به منطقه‌ای روستایی می‌چرخد که به منطقه مرگ معروف است.

رتبه‌های بعدی فروش هفتگی فیلم‌های مستقل به ترتیب در اختیار فیلم‌های «هدیه» با سه میلیون و ۱۳۴ هزار دلار فروش، «ما دوستان تو هستیم» با یک میلیون و ۸۰۰ هزار دلار، «ریکی و فلش» با یک میلیون و ۷۰۰ هزار دلار، «آقای هولمز» با ۴۶۸ هزار دلار، «همراه آمریکایی» با ۴۳۰ هزار دلار ،«خاطرات یک دختر نوجوان» با ۴۲۵ هزار دلار،  و «سیمرغ» با ۳۴۹ هزار دلار فروش قرار دارند.