هنروتجربه: امروز (۹ شهریور ۱۳۹۴) در بیشتر خبرگزاری‌های سینمایی خبر درگذشت بازیگر جوان سینما و تلویزیون، علی طباطبایی فرزند سید کمال طباطبایی، تهیه‌کننده سینما به چشم می‌خورد، علاوه بر آن برخی دیگر از مطبوعات به خبرهایی مربوط به فیلم‌های به نمایش درآدمده در گروه سینمایی هنر و تجربه پرداخته‌اند که در زیر به صورت مختصر مروری بر آن‌ها خواهیم داشت:

روزنامه‌های افکار و آفتاب یزد درباره لزوم برگزاری جشنواره فیلم‌های ویدئویی  گفت‌وگو از شهرام مکری را منتشر کرده‌اند . در این مصاحبه مکری توضیح داده است: «جشنواره‌های تخصصی مانند جشنواره فیلم کوتاه، مستند و فیلم ویدئویی به معرفی و شناسایی استعداد‌های کمتر شناخته شده در حوزه‌های متفاوت صنعت سینمای کشور از جمله در حوزه فیلم‌نامه و کارگردانی کمک می‌کند. من هرگز تفاوتی میان یک فیلم ویدئویی و سینمایی قایل نشده‌ام چرا که تفاوتی میان آن‌ها دیده نمی‌شود آیا صرفا بخاطر اینکه مثلا نوع دوربین ممکن است فرق کند یا در شبکه خانگی پخش می‌شود؟ خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی تفاوت‌ها هم کمتر شده و امروزه حتی با دوربین‌های یکسانی می‌شود هر دو گونه را ساخت. حتی اگر بخواهیم قوانین زیباشناسانه را هم در نظر بگیریم تفاوت خاصی وجود ندارد. »

روزنامه فرهیختگان نیز درباره عملکرد گروه هنر و تجربه با محسن امیریوسفی به گفت‌وگو نشسته و در این مصاحبه آمده است: «گروه هنر و تجربه اتفاقی بود که در سال‌های گذشته با نام «آسمان باز» یا گروه «مخاطب خاص» افتاده بود. این اتفاق در دولت‌های قبل نتیجه‌ای نداشت. ولی راه‌اندازی گروه هنر و تجربه بعد از باز شدن در خانه سینما، یکی از اتفاقات مثبتی است که در دولت اعتدال افتاد. سینمای هنر و تجربه، خود یک جریان است و قبلا جریانی را در سینمای ایران به وجود آورده است. این جریان سینمایی بار درصد بالایی از جوایز و اعتبار بین‌المللی سینمای ایران را به دوش کشیده است. اگر صحبت شما مقایسه با سینمای کم رمق تجاری و دولتی ایران است، به نظرم این جریان سینمایی قبلا امتحان خودش را پس داده است و تشکیل گروه هنر و تجربه صرفا ادای دین به این سینماست، ادای دینی که وظیفه ۳۵ ساله بود و بالاخره در دولت اعتدال این اتفاق افتاد. »

خبرگزاری مهر نیز نشستی با حضور عوامل فیلم فردا به کارگردانی ایمان افشاریان و مهدی پاکدل برگزار کرده‌ است.. در این نشست که با حضور کارگردانان و مجید آقاکریمی و ستاره اسکندری بازیگران این فیلم برگزار شده است، مهدی پاکدل درباره این اثر اقتباسی توضیح داد:« ایمان افشاریان طرح کلی و از پیش نوشته شده‌ای با عنوان «برگ و باد» داشت که قبلا درباره آن تحقیقاتی کرده بود. ما درباره این طرح با یکدیگر صحبت کردیم و به این نتیجه رسیدیم که اگر قرار است این طرح به یک اتفاق سینمایی تبدیل شود باید کار بیشتری روی آن صورت بگیرد. بنابراین دوباره تحقیق و مطالعه را شروع کردیم و حکایت هایی را که سوده شرحی قبل از آن، داستان ها را از میان آنها انتخاب کرده بود پیدا کردیم و بازنویسی دوباره‌ای انجام دادیم. ما کمی جای شخصیت ها و پیچیدگی‌های داستان‌ها را تغییر دادیم که این کار حدود پنج ماه طول کشید. در حین نوشتن فیلم‌نامه به سفر می‌رفتیم و لوکیشن‌ها را می‌دیدیم و فیلم‌نامه را براساس آن لوکیشن‌ها تعریف می‌کردیم. من و ایمان افشاریان جلسات متعددی با یکدیگر داشتیم و به لایه‌های مختلف فیلم‌نامه فکر می‌کردیم که به طور مثال وقتی در یک اپیزود داستانی رخ می‌دهد در اپیزود دیگر اتفاقات باید به چه شکلی پیش رود. ما سعی کردیم به این ریزه کاری‌ها دقت زیادی داشته باشیم چون در بسیاری از موارد آنچه که روی کاغذ می‌آید با آنچه که عملی می‌شود تفاوت زیادی دارد. خوشبختانه نقدی را در مجله فیلم دیدیم که به همه این ریزه کاری‌ها توجه کرده بود. مسایلی که ما پیش‌بینی کرده بودیم و یا شیطنت‌هایی که در فیلم‌نامه داشتیم و دوست داشتیم، ببینیم آیا کسی متوجه آن‌ها می‌شود یا خیر در آن نقد دیده شده بود و این برای ما لذتبخش بود. »