هنر و تجربه: سازندگان مستندی به نام «پرخور» کمپینی در وبسایت کیک استارتر به راه انداخته‌اند که طبق آن، هر معلمی در آمریکا می‌تواند به این فیلم دسترسی رایگان داشته باشد.

این مستند که کیتی کوریک مجری شوهای معروف آمریکا نریشن آن را می‌گوید، به افشای رازهای صنعت غذایی کشور آمریکا می‌پردازد و تلاش می‌کند تا فرهنگ تغذیه سالم را ترویج کند. استفانی سوچتیگ این مستند را کارگردانی کرده که اولین نمایشش در جشنواره ساندنس سال ۲۰۱۴ بوده است.«پرخور» علاوه بر پخش به صورت دیجیتال و VOD، این فرصت را فراهم کرده تا هر معلمی با مراجعه به وبسایت رسمی این فیلم یک نسخه رایگان آن را به همراه بسته‌ای آموزشی دریافت کند تا برای دانش آموزان خود نمایش دهد.

دن اومیرا از تیم پخش این مستند می‌گوید: «این ایده به سرمان زد تا بعد وسیع‌تری به فیلم بدهیم و با پخش آن توسط معلم‌ها به هر چه بیشتر دیده شدن آن کمک کنیم. از همین رو بررسی کردیم و دیدیم که با همکاری کیک استارتر این اتفاق شدنی است. تا الان افراد زیادی به این روش علاقه نشان داده‌اند و امیدواریم معلم‌های بیشتری فیلم را بگیرند تا روزی در همه مدرسه‌های آمریکا به نمایش دربیاید. اگر هر معلم، دانش آموز و خانواده‌ای در مورد حقیقت غذاهایی که میخورند مطلع باشند، فرهنگ سالمی جایگزین آن می‌شود.»

 

برچسب‌ها: