هنر و تجربه: مستند سینمایی «من می خوام شاه بشم» به کارگردانی مهدی گنجی، به عنوان تنها نماینده ایران در بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره «فلاهرتیانا» روسیه روی پرده می‌رود.

جشنواره مستند فلاهرتیانا هرچند جشنواره‌ای قدیمی نیست و از سال ۱۹۹۵ شروع به برگزاری کرده اما در این چند سال به یکی از مهم‌ترین جشنواره‌های مستند تبدیل شده است. این جشنواره تا سال ۲۰۰۶ به صورت دوسالانه برگزار می‌شد و از آن سال تبدیل به جشنواره‌ای سالانه، بین‌المللی و تحت نظارت فیپرشی شده است. این جشنواره به یاد رابرت فلاهرتی مستندساز فقید آمریکایی که با مستند « نانوک شمالی» نامش در تاریخ سینمای مستند جاودانه شده، فلاهرتیانا نام گرفت.

مستند ۷۰ دقیقه‌ای «من می‌خوام شاه بشم» که از اول مرداد در گروه سینمایی هنر و تجربه روی پرده رفته، مستندی درباره «عباس برزگر» است که با کمک خانواده‌اش از توریست‌های خارجی در دهکده ی گردشگری اش پذیرایی می‌کند و آنها را به دیدن عشایر می‌برد؛ اما او یک رویای بزرگ در سر دارد…

«من می خوام شاه بشم» ضمن کسب جایزه بهترین کارگردانی فیلم مستند از سی و سومین جشنواره فیلم فجر تا کنون در جشنواره های معتبر آمستردام (ایدفا) ، مونیخ آلمان، میلنیوم بلژیک، پلنت داکس لهستان و سیلور داکس آمریکا به نمایش در آمده و کاندید دریافت جایزه شبکه تی آر تی ترکیه بوده است.

جشنواره فلاهرتیانا از از ۲۷ شهریور تا ۲ مهرماه ۱۳۹۴ در شهر پِرم روسیه برگزار می شود. سال گذشته فیلم مستند «راننده و روباه» در این جشنواره حضور داشت.