هنر و تجربه: فیلم کمدی «راس و راجر» که به رابطه میان راجر ایبرت، منتقد سینمایی معروف و راس میرز، کارگردان هالیوودی و همکاری آنها با یکدیگر برای ساخت و پخش فیلم «آن‌سوی دره عروسک‌ها» در دهه ۷۰ می‌پردازد با جاش گاد برای بازی در نقش راجر ایبرت قرارداد امضا کرد.

ویل فرل پیش از این برای بازی در نقش راس میرز انتخاب شده و کارگردانی این فیلم را نیز مایکل وینترباتم بر عهده خواهد داشت. کریستوفر کلوئس هم فیلم‌نامه این اثر را به نگارش درآورده است. راجر ایبرت، منتقد سرشناس آمریکایی که حضور فعالی در عرصه‌ نقد آثار تلویزیونی و سینمایی داشت و عده‌ای او را معروف‌ترین منتقد آمریکایی می‌دانند، در روز چهارم آوریل ۲۰۱۳ و در سن ۷۰ سالگی از دنیا رفت.

ایبرت نخستین فردی بود که جایزه‌ی پولیتزر را برای نقد فیلم از آن خود کرد. او در طول عمر حرفه‌ای خود بیش از ۱۵ کتاب با موضوعات مختلف از جمله نقد آثار مارتین اسکورسیزی به نگارش درآورد. سال گذشته نیز مستند «خود زندگی» در مورد زندگی ایبرت ساخته استیو جیمز که براساس کتابی پرفروش با همین نام ساخته شده بود در مراسم بزرگداشت این منتقد سرشناس در جشنواره فیلم کن به نمایش گذاشته شد.

آن‌سوی دره عروسک‌ها اواخر سال جاری میلادی جلوی دوربین می‌رود.

برچسب‌ها: