هنر و تجربه: شبکه مستند سیما در مراسم «میم مثل مستند» ضمن رونمایی از آثار برجسته مستندسازان پیشکسوت از جمله ناصر تقوایی، خسرو سینایی، محمدرضا اصلانی، منوچهر طیاب، حسین ترابی و محمدعلی فارسی در دهه های ۴۰ تا ۶۰، از برخی از این هنرمندان تقدیر به عمل می آورد.

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند سیما، «میم مثل مستند» شب نکوداشت بزرگان و رونمایی از گنجینه‌های سینمای مستند ایران، ۱۶ شهریور توسط شبکه مستند در مرکز همایش های صداوسیما برگزار می‌شود.در این مراسم قرار است از مستندسازان پیشکسوت از جمله خسرو سینایی، محمدرضا اصلانی، حسین ترابی، محمدعلی فارسی و… تقدیر به عمل بیاید. ضمن این‌که از خانواده شهید آوینی، زنده یاد محمدرضا مقدسیان و زنده یاد مرتضی ندایی تجلیل می‌شود.
طبق این گزارش در این برنامه از خسرو سینایی آثاری چون «حاج مصور الملکی»، «مرثیه گمشده»، «یک سرزمین، یک روز، یک راه»، «اولین سفر نیشابور»، «دومین سفر نیشابور»، «حسین یاوری» و «سردی آهن»، از محمدرضا اصلانی «جام حسنلو»، «خاطرات یک هفتاد و پنج ماهه»، «کودک و استثمار ۱ تا ۳»، «ابوریحان بیرونی»، «چیغ» و «دل جهان» از شبکه مستند پخش می‌شود. اسامی فیلم‌های دیگر فیلم‌سازان نیز متعاقبا اعلام می‌شود.