هنر و تجربه: ای آر رحمان آهنگ‌ساز ۴۸ ساله هندی که سابقه کسب جایزه اسکار برای فیلم «میلیونر زاغه نشین» و نامزدی اسکار برای «۱۲۷ ساعت» را در کارنامه خود دارد در گفت‌وگویی از تجربه آهنگ‌سازی برای مجید مجیدی گفت و به تمجید از سینمای ایران پرداخت.

رحمان می‌گوید: «همیشه سینمای ایران و به‌خصوص فیلم‌های مجیدی مثل «بچه‌های آسمان» و «رنگ خدا» را تحسین می‌کردم اما تقویم کاری شلوغم اجازه نمی‌داد تا با این کارگردان همکاری کنم». ورایتی این‌گونه نوشته که موضوع فیلم جدید مجیدی یعنی «محمد رسول الله» مورد علاقه قلبی رحمان است چون او حدود ۲۰ سال پیش به دین اسلام گرویده است.

این آهنگ‌ساز هندی در مورد موسیقی فیلم محمد رسول الله توضیح می‌دهد:« موسیقی بسیار آرامی دارد و حس آرامش به شما می‌دهد. موسیقی این فیلم را در پنج کشور ایران، آلمان، فرانسه و مصر و با همکاری از ۲۰۰ نوازنده ساختیم و سپس آن را در شهر چنای هند میکس کردیم. این فیلم یکی از جسورانه‌ترین کارهایم در عرصه آهنگ‌سازی است.»

رحمان که آلبوم‌های موسیقی‌اش تاکنون بیش از ۲۰۰ میلیون نسخه به فروش رفته و آهنگ‌سازی بیش از ۱۵۰ فیلم را انجام داده است، همچنین از تمایلش برای فاصله گرفتن از پروژه‌های هالیوودی گفت و از اداره کنسرواتوری‌ای که در سال ۲۰۱۳ برای آموزش موسیقی به جوانان کم‌بضاعت به راه انداخته است به عنوان دلمشغولی‌ این روزهای خودش یاد کرد.

منبع: ورایتی