هنر و تجربه: دور جدید اکران فیلم‌های هنر و تجربه از ۲۱ شهریور و همزمان با روز ملی سینما آغاز می‌شود. با اضافه شدن چندین فیلم که اسامی آن‌ها به زودی اعلام می‌شود، اکران سه فیلم سینمایی «کپی برابر اصل» ساخته عباس کیارستمی، «پنج تا پنج» به کارگردانی تارا اوتادی و «موجود» جان کارپنتر به پایان می‌رسد.

به این ترتیب علاقه‌مندان این سه فیلم سینمایی، یک هفته برای دیدن‌ این آثار فرصت دارند. در این یک هفته این سه فیلم مجموعا در ده سانس  چهارسینمای گروه هنر و تجربه در تهران و دوسالن در مشهد و اصفهان به نمایش درمی‌آیند.

«کپی برابر اصل» ساخته عباس کیارستمی از ۵ اردیبهشت و همزمان با جشنواره بین‌المللی فجر روی پرده سینماهای هنر و تجربه رفت. علاقه‌مندان این ساخته عباس کیارستمی می‌توانند در پنج نمایش باقی‌مانده این فیلم در خانه هنرمندان روز پنج‌شنبه ۱۹ شهریور، در موزه سینما روز سه شنبه ۱۷ شهریور، در پردیس سینمایی کورش روز سه شنبه ۱۷ شهریور و در پردیس هویزه مشهد و سالن سینما سوره اصفهان هردو در روز سه شنبه ۱۷ شهریور به تماشای آن بنشینند.

«پنج تا پنج» ساخته تارا اوتادی که از ۵ اردیبهشت در گروه هنر و تجربه اکران شد بعد از چهارماه و نیم از پرده پایین می‌آید. این فیلم در طول هفته اخیر دو نمایش در مشهد و اصفهان هر دو در روز سه شنبه ۱۷ شهریور دارد. «پنج تا پنج» با بازی رضا کیانیان، شمس لنگرودی و تورج نصر داستان جراح ۵۵ ساله‌ای است که در پی خرابی ماشینش یک شب را در ویلایی با چهار پیرمرد سر می‌کند و وارد بازی آن‌ها می‌شود. بازی‌ آن‌ها جلسه دادگاه است و مرد جراح با بازی رضا کیانیان متهم این دادگاه…

«موجود» ساخته جان کارپنتر نیز فیلم خارجی این دوره از اکران هنر و تجربه بود که جایگزین «آگیره خشم پروردگار» شد. «موجود» در هفته اخیر سه نمایش، هر سه در روز سه شنبه ۱۷ شهریور، در تهران و مشهد و اصفهان دارد.

هم‌چنین اکران مجموعه فیلم‌های کوتاه روز نیز به پایان می‌رسد و مجموعه جدیدی از فیلم‌های کوتاه جایگزین آن می‌شود.